گوناگون

ابراهیم رئیسی: سکولاریسم در لباس دین خطرناک‌ترین است

ابراهیم رئیسی٬ تولیت آستان قدس رضوی، در جمع فرماند‌هان نیروی دریایی سپاه: «این افراد با وجود داشتن کسوت دینی، معتقدند دین در زندگی اجتماعی نباید تأثیر داشته باشد…. تنها راه مصون‌سازی جوانان در برابر هجمه‌ها و توطئه‌های خارجی تقویت ظرفیت عبودیت در آنهاست»


به گزارش دیگربان ابراهیم رئیسی گفته «کسانی که در لباس دین، نگاه سکولار دارند، خطرناک‌ترین افراد برای جامعه اسلامی هستند.»

آقای رئیسی این مطلب را در جمع فرماند‌هان نیروی دریایی سپاه بیان کرده و افزوده «این افراد با وجود داشتن کسوت دینی، معتقدند دین در زندگی اجتماعی نباید تأثیر داشته باشد.»

این روحانی محافظه‌کار به نام فرد یا جریان خاصی اشاره نکرده٬ اما به نظر می‌رسد منظور وی آن‌دسته از روحانیون و مقام‌هایی است که معتقد به کاهش نقش دین و جدایی آن از اداره امور سیاسی هستند.

حامیان این جریان فکری سال‌هاست که در حوزه‌های علمیه قدرتمند شده‌اند و علی خامنه‌ای نسبت به «سکولار» شدن این حوزه‌ها نیز هشدار داده است.

روحانیون حاکم بر این می‌گویند غرب برای ترویج سکولاریسم و تغییر سبک زندگی مردم ایران برنامه‌ریزی مدونی کرده و تلاش می‌کند باور‌های مذهبی مردم را تغییر دهد.

ابراهیم رئیسی نیز در این زمینه گفته «امروز مغرب زمین هجوم بی‌رحمانه‌ای را برای تغییر ذائقه و سبک زندگی اسلامی و ایرانی آغاز کرده است.»

وی افزوده «تنها راه مصون‌سازی جوانان در برابر هجمه‌ها و توطئه‌های خارجی تقویت ظرفیت عبودیت در آنهاست.»

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا