گوناگون

ارمنستان ناآرام شد

تنش‌ها چهارشنبه شب در پایتخت ارمنستان بار دیگر بالا گرفت و معترضان با پلیس در نزدیکی یک پادگان پلیس درگیر شدند…

به گزارش ایسنا، این پایگاه جایی است که افراد مسلح چهار روز پیش گروگان‌هایی گرفتند و معترضان خشمگین حامی آنها،‌ موانع اطراف این محل را پاکسازی کردند. این پاسگاه پلیس در محله اربونی ایروان صبح یکشنبه توسط گروهی از افراد مسلح که خواستار آزادی یکی از چهره‌های اپوزیسیون بودند، تصرف شد. گفته می‌شود که فرد مورد نظر آنها ماه ژوئن به دلیل حمل غیرقانونی سلاح بازداشت شده است.

بازرسان، او و حامیانش را به طرح ریزی برای تصرف ساختمان‌های دولتی متهم کردند. یکی از مقام‌های ارشد پلیس در جریان این حمله کشته و چهار افسر دیگر زخمی شدند. پنج تن دیگر همچنان گروگان هستند که از جمله یک معاون رئیس پلیس شهر در میان آنهاست.

فرد بازداشت شده در کانون تنش‌ها، رهبر یک گروه اپوزیسیون موسوم به “پارلمان بنیادی” است. این گروه از مدت‌ها پیش از ارامنه می‌خواست تا برای مجبور کردن دولت به استعفا به خیابان‌ها بیایند. حامیان این گروه چهارشنبه تلاش کردند تا راه خود را در میان صفوف امنیتی پلیس باز کنند و به پرتاب کردن سنگ و سایر اشیاء به سمت نیروهای امنیتی اقدام کردند.

در واکنش، پلیس ارمنستان به شلیک گاز اشک آور و بمب دودزا روی آورد. معترضان همچنین به جمع آوری موانع اطراف این پاسگاه ایست بازرسی اقدام کردند. با این حال تلاش‌ها برای آرام کردن معترضان حتی با سفر یکی از مقام‌های ارشد مذهبی ارمنستان آرام نشد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا