زحمتکشان

کارگران کشت و صنعت مهاباد چادر زدند/ ماه‌ها معوقات مزدی پرداخت نشده است

بیش از ده روز است که حدود دویست نفر از کارگران مجتمع کشت و صنعت مهاباد در اعتراض به معوقات مزدی، مقابل ورودی مجتمع چادر زده‌اند…

جمعی از کارگران مجتمع کشت و صنعت مهاباد واقع در آذربایجان غربی در تماس با ایلنا از مطالبات مزدی پرداخت نشده خود خبر دادند.

به گفته این کارگران، بیش از ده روز است که در اعتراض به عدم پرداخت این مطالبات معوقه، مقابل ورودی مجتمع چادر زده‌اند و خواستار رسیدگی مسئولان به وضعیت نابسامان خود شده‌اند

از قرار معلوم، حدود دویست نفر از کارگران شاغل در شرکت‌های چهارگانه سبز مهاباد شامل کشت و صنعت مهاباد، مجتمع دامداری و صنعتی مهاباد، مجتمع هما مرغ مهاباد و سردخانه زمزم مهاباد تا ۱۴ ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند.

این کارگران ضمن شرح مشکلات معیشتی خود می‌گویند تا زمانی که مدیران مجتمع و مقامات محلی و استانی به اوضاع ما رسیدگی نکنند، به این اعتراض صنفی ادامه خواهیم داد.

ظاهرا در ۱۴ ماه گذشته فقط مبالغی به عنوان علی الحساب به این کارگران پرداخت شده و بخش عمده دستمزد و مزایای شغلی آنها پرداخت نشده باقی مانده است. بسیاری از این کارگران در تامین هزینه های روزمره زندگی ناتوان هستند و با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند.

از قرار معلوم پس از واگذاری مجتمع به بخش خصوصی در سال ۸۶، مشکلات کارگران این شرکت آغاز شده و در ماههای گذشته اوضاع به شدت وخیم‌تر شده است..

این کارگران می‌گویند در ماههای اخیر زمزمه‌هایی از تعدیل گسترده نیز به گوش می‌رسد و نگرانی از بیکاری هم بر نگرانی‌ها و مشکلات کارگران افزوده شده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا