اخبار

افشاگری ویکی لیکس؛ دموکراتها به جان هم افتادند

پس از افشای ایمیل های برخی مقام های ارشد حزب دمکرات آمریکا توسط ویکی لیکس که نشان دهنده تلاش آن ها برای دسیسه چینی علیه «برنی سندرز» از گزینه های مطرح در رقابت های انتخاباتی مقدماتی بوده است، رئیس کمیته ملی این حزب اعلام کرد که از سمت خود استعفا خواهد داد…

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای نشریه واشنگتن پست، در بیانیه خانم واسرمن شولتز آمده است که وی قصد دارد تا پس از گردهمایی سراسری این حزب که از امروز (دوشنبه) به مدت چهار روز برگزار می شود، از سمت خود کناره گیری کند.

«ریموند ریباک» از مقام های ارشد این کمیته و شهردار پیشین « مینیاپولیس» خواستار برکناری سریع همه افرادی شد که به دنبال تخریب وجهه سندرز یا دیگر نامزد های رقابت های درون حزبی بودند.

در ایمیل های منتشر شده در پایگاه اینترنتی ویکی لیکس که مربوط به رقابت های مقدماتی حزب دموکرات است، تلاش برخی مقام های این حزب برای تخریب چهره برنی سندرز با هدف حمایت از کمپین تبلیغاتی کلینتون افشا شده بود.

«هیلاری کلینتون» وزیر خارجه پیشین آمریکا قرار است در گردهمایی سراسری حزب دموکرات که از امروز  (دوشنبه / چهار مرداد) در فیلادلفیا آغاز و تا پنجشنبه ادامه خواهد یافت، به عنوان نامزد رسمی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معرفی شود.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا