ویدئو

فاجعه ملی کشتار زندانیان سیاسی در تابستان ۶۷.

با فرارسیدن مرداد و شهریورماه ۱۳۹۷، سی و یک  سال از یکی از تکان‌دهنده‌ترین جنایت‌های سیاسی تاریخ معاصر ایران و جهان، یعنی فاجعهٔ ملی قتل‌عام هزاران زندانی سیاسی، به‌فرمان مستقیم خمینی، سپری می‌شود. با گذشت بیش از سی و یک سال از این فاجعهٔ بزرگ، برخی گوشه ‌های تاریک این جنایت، امر دهندگان، سازمان‌دهندگان و اجرا کنندگان آن روشن شده است و جای هیچ شبهه‌ای باقی نگذارده است که کشتار هزاران زندانی اسیر در تابستان ۱۳۶۷- زندانیانی که بسیاری از آنان قبلاً در بیدادگاه‌های قوهٔ قضائیه رژیم ولایت فقیه محاکمه و به زندان محکوم ‌شده بودند- جز پاک‌سازی‌ بزرگ و خونین مخالفان سیاسی و تأمین دوام حکومت جمهوری‌اسلامی هدفی نداشته است….
این آهنگ برای گرامیداشت و یادبود جان باختگان قتل عام سیاسی سال ۶۷ در ایران ساخته شده است. این اثر به مادران خاوران ،مادران عزادار ایران و مادران فرزندان گمنامی که در زندانهای شهرستانها هرگز کسی از آنان خبری نیافت نقدیم می شود.

به یاد جان‌باختگان فاجعه ملی

فاجعه ملی در تاریخ میهن ما، رخدادی فراموش ناشدنی است و به رغم تلاش عبث واپس گرایان حاکم،این جنایت کم نظیر تاریخی که در واقع دستبردی بزدلانه و تبهکارانه به اندوخته و سرمایه معنوی مردم ایران و جنبش انقلابی آن به شمار می آید، هرگز به دست فراموشی سپرده نشده و توده های حق شناس مردم محروم، آن را از ضمیر تاریخی خود نخواهند زدود.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا