گوناگون

پایتخت ارمنستان دوباره ناآرام شد، ۶۰ زخمی و۵۰ بازداشتی

حمله مخالفان سیاسی دولت حاکم ارمنستان به محل گروگانگیری چند هفته‌ای در حومه ایروان و تلاش آنها برای پیوستن به گروگانگیران به درگیری با پلیس و اغتشاش انجامید…

به گزارش فارس، با یورش مخالفان دولت به سمت محل گروگانگیری و تلاش آنها برای پیوستن به گروگانگیران، پلیس با آنها درگیر شد.

آنطور که اینترفاکس گزارش داده، جمعی از مردم که در زمره مخالفان سیاسی دولت و طرفدار گروگانگیران بوده‌اند، با گذشتن از موانع پلیس به سمت پاسگاه پلیس یورش برده‌اند.

این پاسگاه پلیس همان محلی است که از ۲۷ تیر ماه شاهد به گروگان گرفته شدن برخی از مقامات بلندپایه پلیس ارمنستان به دست حامیان «ژیرایر سفیلیان» است؛ وی از زندانیان سیاسی ارمنستان و طرفدارانش آزادی وی و استعفای «سرژ سرکیسیان» رئیس‌جمهور این کشور را خواستارند.

یک هفته پس از شروع این گروگانگیری هم تجمعی حدوداً ۳ هزار نفری در نزدیکی پاسگاه پلیس محل گروگانگیری برگزار شده بود که البته مردم کمی بعد متفرق شدند.

امشب اما مردم معترض پس از گذشتن از موانع پلیس، با نیروهای امنیتی درگیر شدند. اینترفاکس می‌گوید مأموران پلیس برای کنترل اوضاع به استفاده از «ابزار ویژه» و دستگیری معترضین متوسل شده‌اند.

سفیلیان و طرفدارانش دولت فعلی ارمنستان را به کوتاه آمدن در برابر آذربایجان برای حل بحران قره‌باغ متهم می‌کنند.

دیروز سفیر آمریکا از طرفین درگیر در ارمنستان خواسته بود به تفاهم برسند و به ماجرای گروگانگیری خاتمه بدهند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا