گوناگون

حمله مجدد خامنه ای به آمریکا

خامنه‌ای امروز طی سخنانی در جمع ایادی رژیم بار دیگر آمریکا را مورد حمله قرار داد و گفت: برجام به عنوان یک تجربه، بی‌نتیجه بودن مذاکره با آمریکاییها، بدعهدی آنها و ضرورت بی اعتمادی به وعده های آمریکا را بار دیگر ثابت کرد و نشان داد در هیچ مسئله‌ای نمی‌توان با آمریکا مذاکره کرد…

خامنه ای با گذشت بیش از ۶ ماه از آغاز اجرای توافق هسته ای را یادآور شد و سؤال کرد: مگر بنا نبود تحریم های ظالمانه رفع شود تا در زندگی مردم اثر بگذارد آیا پس از ۶ ماه هیچ تأثیر ملموسی در زندگی مردم دیده می شود؟

[این سخنان در حالی مطرح می شود که حاصل فاجعه‌بار سیاست‌خارجی رژیم ولایت‌فقیه، با رهبری و کارگردانی علی خامنه‌ای، در بیش از یک دههٔ گذشته، جز تنش‌های خطرناک در منطقه و تحریم‌های مخرب اقتصادی‌ای که زندگی را بر میلیون‌ها ایرانی تحمل‌ناپذیر کرده، چیز دیگری نبوده است].

خامنه ای با استناد به سخنان مسئولانی که قبل از اجرای برجام می گفتند پس از اجرای تعهدات جمهوری اسلامی، تحریم ها یکباره برداشته می شود افزود: اما اکنون، بحث رفع تدریجی تحریم ها مطرح می شود، چرا؟

خامنه ای با اشاره به تجربه اندوزی نظام از رفتار آمریکا در قضیه برجام گفت: آنها می گویند بیایید در مسائل منطقه هم مذاکره کنیم، اما تجربه برجام به ما می گوید این کار سمّی مهلک است و در هیچ مسئله ای نمی توان به حرفهای آمریکایی ها اعتماد کرد.

[نیروهای مترقی میهن ما  در آن هنگام  که آقای سید علی خامنه «نرمش قهرمانانه» را به دولت روحانی و هیئت مذاکره کننده رژیمش تو صیه می کرد، بدرستی اعلام  می کردند: « رژیم و دولت روحانی به‌جای مانورهای تبلیغاتی و دروغ‌گویی دربارهٔ جزییات توافق‌های صورت‌گرفته، باید با شفافیت همهٔ جزییات توافق صورت‌گرفته را منتشر کنند. اینکه میان بیانیهٔ انتشاریافته از سوی وزارت امورخارجه آمریکا و بیانیهٔ انتشاریافته از سوی دولت ایران تفاوت‌هایی چشمگیر وجود دارند، قطعاً نمی‌تواند بیانگر توافق‌های جدی طولانی و پایدار باشد.»و برخلاف مدعیات رژیم مبنی بر این که با امضای توافق‌نامهٔ ”برجام“  بحرانِ اقتصادی کشور و عواقب اجتماعی آن به‌سرعت رو به‌حل شدن خواهد رفت، همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد نه‌تنها بحرانِ اقتصادی کشور حل نشده و حتی کاهش هم یافته، بلکه عمده شاخص‌های اقتصادی همچنان از نابسامانیِ اوضاع و دامنه‌دار شدن و تعمیقِ درهٔ میان فقر و ثروت حکایت می‌کند. سیاست ”نرمش قهرمانانهٔ“ ولی‌فقیه، همگی آن‌ها دلیل روشنی بر شکست ذلت‌بار سیاست‌ خارجی حکومت جمهوری‌اسلامی  را نشان می دهد].

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا