حقوق بشر

بی خبری از جوانان بازداشت شدە

این جوانان پیرو آئین یارسان در روز بیست و هفتم تیرماه، بعد از اعتراض بە بازداشت سه تن از فعالان یارسان که در جریان سفر روحانی به کرمانشاه، دهان‌های خود را دوختە بودند، بازداشت و تا لحظە تنظیم خبر اطلاعی از آن‌ها در دست نیست…

از سرنوشت جوانان بازداشت شده در سفر روحانی به کرمانشاه، اطلاعی در دست نیست

از سرنوشت جمعی از جوانان یارسانی که در پی سفر حسن روحانی به کرمانشاه بازداشت شده بودند، اطلاعی در دست نیست.
به گزارش «سحام»، این جوانان پیرو آئین یارسان در روز بیست و هفتم تیرماه، بعد از اعتراض بە بازداشت سه تن از فعالان یارسان که در جریان سفر روحانی به کرمانشاه، دهان‌های خود را دوختە بودند، بازداشت و تا لحظە تنظیم خبر اطلاعی از آن‌ها در دست نیست.
سیاوش حیاتی، سید امین عباسی و نوشاد طاهری سه تن از فعالان یارسانی بودند که هنگام سفر روحانی بە کرمانشاه، اقدام بە دوختن لب‌های خود کردند. این حرکت آن‌ها در جهت اعتراض به عدم پاسخ‌گویی به مطالبات پیروان این آئین بود.
منابع خبری کرد گزارش داده‌اند، بعد از یک روز آنها از سوی اداره اطلاعات کرمانشاه احضار و بازجویی شدند و در واکنش به‌ سیاستهای تبعیض آمیز، ده‌ها تن از جوانان یارسانی با تجمع در مقابل ساختمان سپاه پاسداران، خواهان پایان این وضعیت شدند. نیروهای سپاه و اطلاعات نیز سی و هشت تن از معترضان را بازداشت و سپس با قید وثیقه و به طور موقت آزاد کردند.
در واکنش به این اقدام، شب بیست و هشتم تیرماه، دەها تن از جوانان و پیروان این آئین با تجمع در مقابل سپاه پاسداران در خیابان چهارراه بسیج و پرتاب سنگ، بە سیاست تبعیض حقوق اقلیت‌ها اعتراض کردند که در نتیجه شانزده تن دیگر از آنان نیز بازداشت شدند.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا