گوناگون

وعده بازگشایی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران چه شد؟

انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به حسن روحانی خواستار عملی شدن وعده ایشان درخصوص بازگشایی این انجمن صنفی شدند…

به گزارش خبرنگار ایلنا، انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران در آستانه فرارسیدن روز خبرنگار در نامه‌ای سرگشاده خطاب به رییس جمهور، نسبت به عدم تحقق وعده انتخاباتی روحانی درخصوص بازگشایی این انجمن صنفی، انتقاد کرد.

در این نامه سرگشاده همچنین با انتقاد از بی‌توجهی برای بازگشایی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران، نسبت به تلاش‌های بی‌وقفه برخی از مدیران میانی دولت «تدبیر و امید» از بدو تشکیل کابینه، برای راه‌اندازی انجمن‌های «بدیل» و «موازی» گلایه کردند.

دربخشی از این نامه سرگشاده آمده است که یکی از اولین وعده‌ها مبنی بر بازگشایی «انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران» با نزدیک شدن به دور انتخابات بعدی هنوز عملی نشده، نادیده انگاشته و به بایگانی سپرده شده است و برخی مدیران میانی دولت «تدبیر و امید» از بدو تشکیل کابینه، تلاش‌های بی‌وقفه‌ای را برای راه‌اندازی انجمن‌های «بدیل» و «موازی» دنبال می‌کنند.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: اکنون و در آستانه فرارسیدن روز خبرنگار، با توجه به اینکه مکاتبات متعدد «انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران» خطاب به جنابعالی و وزیر محترم کار تاکنون بی‌پاسخ مانده است، ناگزیر است در این نامه سرگشاده از جنابعالی برای چندمین بار بخواهد ضمن اعلام تذکر جدی به مسئولان یادشده و تفهیم جایگاه واقعی آنان، فرد بی‌غرض، بی‌طرف و منصفی در دولت به عنوان مسئول پیگیری موضوع و نظارت بر فعالیت‌های افراد یاد شده و رفع موانع بازگشایی انجمن تعیین کنید.

«انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران» به شما اطمینان می‌دهد گزارش فرد یا افراد تعیین شده، شما را با واقعیت‌های غیرقابل انکار درخصوص حقانیت و جایگاه قانونی این انجمن رو به رو خواهد کرد.

انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا