گوناگون

سخنگوی شورای نگهبان: تایید صلاحیت یک فرد در یک دوره از انتخابات فقط برای همان دوره است

به گزارش خبرگزاری فارس، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان صبح امروز (شنبه) در نشست در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره سفرهای انتخاباتی عده‌ای از سیاسیون و مطرح شدن موضوعاتی درباره ۴ ساله شدن دوره ریاست جمهوری و واکنش شورای نگهبان به این تعیین تکلیف‌ها، گفت: همه شما با پاسخ بنده آشنا هستید، شورای نگهبان هیچ گاه توجهی به این گونه گمانه‌زنی‌ها نداشته و نخواهد داشت، البته ما نمی‌توانیم مانع گمانه‌زنی‌ها شویم. ..

 

وی افزود: ممکن است عده‌ای نظراتی داشته باشند اما هیچ یک از این نظرات، نظر شورای نگهبان نیست ولی باید گفت در هر مرحله که انتخابات برگزار می‌شود، صلاحیت افراد مجددا در شورای نگهبان باید بررسی شود چراکه اعلام تایید صلاحیت یک فرد در یک دوره از انتخابات فقط برای همان دوره است، برای دوره‌های بعد شورای نگهبان مجاز است که مجددا صلاحیت افراد را مورد رسیدگی قرار دهد.

عضو حقوقدان شورای نگهبان در پاسخ به سوالی درباره ایرادات این شورا به قانون انتخابات کشور گفت: ایرادات زیادی به این قانون می‌توان گرفت که در یکی دو نوبت دیگر به آن اشاره کرده‌ام از جمله اینکه همه شرایط و موانع در قانون انتخابات موجود کیفی است و باید آن را به معیارهای کمی تبدیل کنیم.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا