گوناگون

دیدار روحانی و پوتین در باکو

بنا به گزارش رسانه های دولتی، حسن روحانی برای دیدار با «الهام علی‌اف» رئیس‌جمهور آذربایجان و همچنین شرکت در اجلاس سه‌جانبه سران ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان، روز یکشنبه به باکو می‌رود…

روحانی در این سفر دوروزه با ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه نیز دیداری خصوصی خواهد داشت. پیش از این و در ١٩ فروردین امسال نیز، نشست سه‌جانبه وزرای خارجه ایران، روسیه و آذربایجان در باکو برگزار شده بود و طرفین بر گسترش همکاری‌های امنیتی، سیاسی و اقتصادی تأکید کرده بودند.
پرویز اسماعیلی، معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهوری گفته قرار است در اجلاس مشترک همکاری‌های سه‌جانبه، در باکو درباره مسائلی در حوزه بازرگانی، انرژی، ارتباطات، مسائل زیست‌محیطی، مبارزه با تروریسم، حمل‌ونقل و ترانزیت بحث و بررسی می‌شود. او افزود: «حسن روحانی در حاشیه این اجلاس، دیدار دوجانبه‌ای با ولادیمیر پوتین خواهد داشت و مسائل موردعلاقه و سیر همکاری‌های کشورمان و روسیه بررسی و درباره‌شان گفت‌وگو می‌شود».
همچنین «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین، در گفت‌وگو با روزنامه «ایزوستیا» روسیه گفته است که موضوع همکاری‌های دفاعی و نظامی از جمله مسائل مطرح در دیدار ولادیمیر پوتین و حسن روحانی خواهد بود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا