گوناگون

محسن رضایی ادعا می‌کند مانور سپاه سفرای اروپایی را برگرداند

دبیر تشخیص مصلحت«نظام» با انتشار یادداشتی در اینستاگرام بازگشت سفرای اروپایی به تهران را مانور نظامی سپاه می‌داند…

پاسدار محسن رضایی با انتشار تصویری از حضور رهبر رژیم « فقاهتی»در بین نهاد ضدمردمی «سپاه  پاسداران»، با بیان خاطره‌ای از سال‌های پایانی دولت رفسنجانی، انجام مانور سپاه را باعث تثبیت جایگاه سیاسی و اقتدار در منطقه و دنیا دانست.

وی در این یادداشت نوشته است: “در سال‌هاى پایانى دولت  هاشمى، سفراى اروپایى، دسته جمعى چمدان‌هایشان را بستند و رفتند. برخى مرعوب شده بودند و با این تفکر دنبال راه حل بودند”.

وی مدعی شده است: “در همان زمان، با برادرانم در سپاه، در منطقه عمومى بندر عباس و تنگه هرمز، مانور عظیمى برگزار کردیم که حضور رهبر انقلاب، شکوه آن را چند برابر کرد و پیغامى مقتدرانه به جهان مخابره شد.
چند روز بعد، سفرا چمدان‌هایشان را براى بازگشت بستند و راهى ایران شدند”.

بعد از اینکە رژیم اسلامی ایران و مسئولان ارشد رژیم ایران بە ترور رهبران حزب دمکرات کردستان ایران در آلمان محکوم شدند، کشورهای اروپایی سفرای خود را از تهران فراخواندە و روابط اقتصای خود را با ایران برای مدتی بە تعلیق در آوردند.

این در حالیست کە فراخواندن سفیران اروپایی بە گفتە خود مسئولان رژیم یکی از بزرگترین بحران‌ و چالش‌های اصلی وقت رژیم بود کە مسئولان این رژیم را ناچار کرد برای اینکە اروپایی‌های بە تهران بازگردند نمایشی بە نام اصلاحات انجام دهند کە در نهایت محمد خاتمی بە عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شد.

عدالت دادگاه میکونوس هنوز هم مسئولان بلندپایه رژیم را آزار می‌دهد و در این ارتباط چندی پیش خامنه‌ای، رهبر رژیم در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رژیم از حکم تاریخی دادگاه میکونوس به تلخی یاد کرد.

به گزارش کوردستان میدیا، در ترور میکونوس علی خامنەای رهبر رژیم« ولایت فقیه»، هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور وقت رژیم، علی فلاحیان وزیر اطلاعات و علی اکبر ولایتی بە عنوان قاتلان این ترور شناختە شدند.

روز ٢۶ شهریور ١٣٧١ (١٧سپتامبر ١٩٩٢) در جریان حمله‌ی ‌تروریست‌های ‌رژیم «فقها»به ‌رستوران میکونوس در برلین آلمان دکتر صادق شرفکندی، دبیرکل سابق حزب دمکرات همراه ‌با فتاح عبدلی‌، عضو کمیته‌ی ‌مرکزی‌ حزب و همایون اردلان، نماینده حزب در آلمان به ‌شهادت رسیدند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا