گوناگون

کناره‌گیری«جهانگیری»معاون اول «روحانی» از ریاست شورای مرکزی کارگزاران

اسحاق جهانگیری یکی از چهره‌های اصلی حزب کارگزاران است که در دولت حسن روحانی به عنوان معاون اول دولت منصوب شده است. مشغولیت در دولت باعث شد تا حضور حزبی او کم‌رنگ شود و روز گذشته خبرگزاری  ایرنا منتشر کرد ه و  دلیل استعفای جهانگیری از حزب را  مشغولیت معاون دولت عنوان نمود؛ اما حزب کارگزاران از دبیرکل گرفته تا سخنگو و یکی از اعضای آن این خبر را تکذیب کرده و توضیح دادند که جهانگیری به عنوان رئیس شورای مرکزی حزب که به گفته اعضای حزب پستی تشریفاتی بوده، از این سمت به علت مشغله کنار رفته و حالا محسن هاشمی از دیگر اعضای حزب جایگزین او شده است…

حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران به ایرنا گفت: «آقای جهانگیری از موسسان این حزب است و در دوره اخیر با توجه به اینکه مسئولیت معاون‌اولی دولت را برعهده دارد، همواره قائم‌مقام خود را در جلسات شورای مرکزی معرفی می‌کرد».
او ادامه داد: «طبیعتا همه گروه‌ها و احزاب از او انتظار حمایت را دارند و در دورانی که معاون‌اولی را برعهده دارد، تنها سالی یک بار با اعضای شورای مرکزی دیدار داشت و با توجه به گسترش حزب در مشورتی که بین آقای جهانگیری و شورای حزب صورت گرفت، ترجیح داده شد تا مسئولیت اسمی و تشریفاتی در شورای مرکزی نداشته باشد. جهانگیری همچنان عضو حزب کارگزاران سازندگی است؛ اما در شورای مرکزی مسئولیتی ندارد».اسحاق جهانگیری به‌این‌ترتیب همچنان عضو حزب کارگزاران است؛ اما سمتی در حزب ندارد. کارگزاران در ماه‌های گذشته البته معمولا در تیتر اخبار بوده است. یکی از دلایل آن هم سربازکردن اختلافات دبیرکل و سخنگوی حزب بود؛ هرچند آنها هنوز در تصاویر در کنار هم دیده می‌شوند؛ اما ظاهرا مواضع متفاوت دبیرکل از بدنه و شورای مرکزی حزب یکی از این اختلافات است. دبیرکل حزب هم در انتخابات ٨٨ برخلاف حزب از شیخ‌مهدی کروبی حمایت کرد؛ درحالی‌که بدنه حزب مهندس موسوی را نامزد خود معرفی کرده بود. این اختلافات یک بار دیگر در جریان انتخابات ریاست مجلس سر باز کرد؛ وقتی حزب از عارف حمایت کرد و کرباسچی از لاریجانی. در تازه‌ترین تحولات هم جهانگیری از ریاست شورای مرکزی آن کناره گرفته است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا