جوانان

سالانه ۸۴۰ هزار فارغ التحصیل جویای کار در کشور داریم

معاون امور علمی و فرهنگی سازمان برنامه و بودجه گفت که سالانه ۸۴۰ هزار فارغ التحصیل در کشور خواهیم داشت که این افراد نیاز به اشتغال دارند…

به گزارش ایرنا، محمدرضا واعظ مهدوی در سومین گردهمایی مسئولان امور جوانان کشور که صبح پنج شنبه برگزار شد، با اشاره به اینکه دستگاه های متعددی عهده دار برنامه ریزی و ساماندهی امور جوانان هستند، افزود: آموزش و پرورش در این زمینه نقش موثری را ایفا می کند.

وی ادامه داد: پرورش خلاقیت در کودکان از اهمیت بسزایی برخوردار است که باید برنامه ریزی در این رابطه به جد مورد توجه قرار گیرد.

واعظ مهدوی گفت: در سیستم آموزشی و برنامه ریزی های آینده یکی از کشورهای اروپایی ۶ محور در نظر گرفته شده که اهم آن مباحث مربوط به کودکان است.

وی افزود: بخشی از مهارت ها در هنرستان شکل می گیرد که سازمان فنی حرفه ای عهده دار این موضوع است همچنین اکنون ۴ میلیون نفر دانش آموز در کشور وجود دارد که در صف نیاز به اشتغال قرار دارند.

این مسئول اضافه کرد: باید نیاز های جوانان مورد بررسی قرار گیرد و شکاف ها شناسایی شده از طرفی نیز برای ارتقاء داشته ها بستر لازم مهیا شود.

واعظ مهدوی افزود: وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی برنامه ای تحت عنوان اشتغال فعال را پیش بینی کرده بنابراین انتظار می رود که بخشی از این طرح به جوانان اختصاص پیدا کند.

وی عنوان کرد: اگر برنامه ریزی های لازم در اسرع وقت صورت نگیرد در آینده نزدیک آسیب های غیر قابل جبرانی در پی خواهد داشت.

معاون سازمان برنامه ریزی کشور گفت: اگر سمن ها فعال باشند مشکلات بسیاری حل خواهد شد، اکنون ضعف بزرگی در بخش ایجاد سمن ها وجود دارد چراکه سازمان متولی ندارند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا