گوناگون

رژیم اسلامی حاکم برایران؛ دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یا حفظ ساختاررژیم «ولایت فقیه!؟»

به گزارش ایسنا، مدیرکل انتخابات وزارت کشور از مشخص شدن زمان ثبت‌نام و تبلیغات دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خبر داد…

علی پورعلی‌مطلق گفت: «داوطلبان کاندیداتوری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری می‌توانند طبق زمانبندی انتخابات از ۲۲ الی ۲۶ فروردین ۹۶ نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند».

وی افزود: پس از بررسی صلاحیت داوطلبین از سوی شورای نگهبان نیز کاندیداهای نهایی دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری می‌توانند از ۸ الی ۲۷ اردیبهشت ماه نسبت به تبلیغات انتخابات بپردازند.

مدیرکل انتخابات وزارت کشور با بیان اینکه دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۹۶ برگزار می‌شود، تاکید کرد: بر اساس قانون تبلیغات کاندیداها در روز ۲۸ اردیبهشت ماه یعنی یک روز قبل از برگزاری انتخابات ممنوع است.

اعلام این خبر در حالیست که رسانه‌ها و شخصیت‌های تندروی نزدیک به خامنه ای حملات بی سابقه و سازمان یافته‌ای راعلیه جناح میانه حکومت آغاز کرده اند.

همچنین پاسدار قالیباف، شهردار تهران نیز حملات شدیدی را با نصب برخی بیلبوردها در پایتخت علیه دولت  کنونی که تماما فرامین ولی فقیه را اجرا می کند برای بدست آوردن قدرت جناحی وارد مرحله جساسی شده که گفته می شود اهداف انتخاباتی دارد.

رفسنجانی روز گذشته  با نگاه جناحی در درون حاکمیت در واکنش به این حملات بی سابقه علیه جناح حاکم در قوه «مجریه» گفته بود: «بسیاری از این سم‌پاشی‌ها، اهانت‌ها و هوچی‌گری‌ها برای این است که روحانی به دور دوم نرسد که این بسیار خطرناک است».

این در حالیست که خبرگزاری فارس نوشته: فرمانده کل سپاه پاسداران در نشستی در سنندج به برخی نگاه‌های انحرافی در داخل نظام اشاره کرد که به نظر وی، «دل مقام معظم رهبری را خون کرده اند».

بنابراین گزارش، پاسدار جعفری گفته: «رهبر معظم انقلاب در یک سال اخیر نسبت به نفوذ دشمن در انقلاب هشدار دادند چون این خطر وجود دارد و این بعد از برجام و فضای دست‌دادن و خندیدن جدی شده است».

از سوی دیگر ولایتی، «مشاور خامنه ای امروز با توجه به انتخابات پیش رو به جناح های حکومتی توصیه کرده از هر اقدامی که منجر به تفرقه و اختلاف شود پرهیز کنند».

[موشکافی تحول‌های سیاسی در سال های اخیر به ویژه بعد از روی کار آمدن دولت  «تدبیر و امید» روحانی،  نه‌تنها هیچ گام مثبت اساسی‌ای  در جهت تحقق حقوق کارگران و زحمتکشان برداشته نشد، بلکه وضعیت زحمتکشان میهن ما، در عرصه‌های متفاوت، همچون دولت های قبلی با دشواری‌های جدی و در مواردی مختلف با پدیده های  تازه‌ روبه‌رو شده است. ادامهٔ بحران اجتماعی ـ اقتصادی رژیم ولایت‌فقیه، که آن را باید اساساً زائیدهٔ ادامهٔ سیاست‌های نادرست و غیر منطقی  نولیبرالی اقتصادی دانست، و تشدید نارضایی میلیون‌ها تن خصوصاً کارگران و زحمتکشان که در وضعیت بسیار دشواری از فقر و محرومیت به‌سر می‌برند، جامعهٔ ما را به سمت التهاب و تنش‌های جدید اجتماعی می‌راند.باید و می‌توان با تلاش مشترک، هماهنگ و متحد با دیگر گردان‌های اجتماعی‌ای همچون جنبش زنان و جوانان و دانشجویان، رژیم مردم‌ستیز ولایت‌فقیه را به عقب‌نشینی واداشت].

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا