گوناگون

نوار آیت الله منتظری؛ داغ ننگی است بر پیشانی حکومت اسلامی !

نخستین واکنش باند رهبر،علم‌الهدا، امام جمعه مشهد و نماینده خامنه ای در این شهر در واکنش به انتشار نواری از آیت‌الله منتظری در باره اعدامهای سال ۶۷ او را “پیرمرد مفلوک” خواند…

وی گفت: «چندین سال از رحلت  خمینی  می‌گذرد و شاهد هستیم که نوار صدای پیرمردی مفلوک را پخش می‌کنند و با کمال جسارت، یک تشکیلاتی هم ادعا می‌کند که ما پخش‌کننده این نوار بودیم. امیدواریم که دستگاه قضایی سریع این مسئله را پیگیری کنند چراکه این اعلام جنگ با بنیاد انقلاب است».

نماینده خامنه ای گفت: «باید برخورد قاطع شود تا بعد از این، جرأت گستاخی به امام  را عده‌ای پیدا نکنند و اگر در سال ۸۸ با آن‌هایی که عکس امام  را پاره کردند، برخورد قاطع می‌شد اکنون شاهد این مسائل نبودیم».

این در حالیست که روزنامه انگلیسی گاردین در این باره نوشت: سخنان آیت الله منتظری در این نوار صوتی شبیه پیدا شدن جعبه سیاه در هواپیمای سقوط کرده است.
مردم از ولایت فقیه چِندششان می شود

آیت الله منتظری در یک نواری صوتی که این هفته در وبسایت وی منتشر شده تأکید می کند که بیش از همه نگران چهرۀ «ولایت فقیه » است و می گوید:….من نمی خواهم پنجاه سال دیگر کسی بگوید خمینی یک چهرۀ خونریز و سفاک بود و می افزاید مردم از ولایت فقیه چِندششان می شود….
صحبت از “چانه زدن” می‌کنند

انتشار فایل صوتی اعتراض آیت‌الله منتظری به هیأتی که در سال ۶۷ مامور صدور حکم اعدام برای زندانیان سیاسی بود، بار دیگر دو موضوع را زنده کرده است: اعدام‌های ۶۷ و شجاعت کسی که می‌توانست به بالاترین مقام حکومتی ایران برسد.

به گزارش رادیو آلمان، موضوع جلسه‌ای که صدایش ضبط و پس از ۲۸ سال منتشر شده، اعتراض جانشین وقت رهبر جمهوری اسلامی، آیت‌الله منتظری به اعدام گروهی زندانیان سیاسی ایران است.

مخاطبان هم چندان خونسرد نیستند؛ سعی در تبرئه خود دارند از آنچه منتظری “سفاکی و خونخواری” می‌نامد. به قسم و آیه متوسل می‌شوند تا رهبر آینده جمهوری اسلامی را متقاعد کنند که اگر آنها نبودند تعداد بیشتری اعدام می‌شدند.

کسی به صراحت می‌گوید “ما که عرضه نداشتیم جلوی این احکام را بگیریم اقلا جلوی زیاده‌روی و تندروی را سعی کردیم بگیریم. به والله اگر ما نبودیم در تهران خیلی بیشتر از این تعداد اعدام می‌شدند”.

صحبت از “چانه زدن” می‌کنند اما نه در دکان بقالی که بر سر جان انسان‌ها.

همزمان با بیست و هشتمین سالگرد اعدام های دسته جمعی تابستان ۱۳۶۷ در ایران، انتشار یک فایل صوتی از سوی بیت ایت الله منتظری واکنش های بسیاری ایجاد کرده است. احمد منتظری، فرزند آیت الله منتظری در گفت و گو با یورونیوز می گوید که هدف از انتشار این فایل صوتی پاسخ به برخی انتقادهای مغرضانه و تحریف تاریخ از سوی تاریخ سازان بوده است.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا