گوناگون

پیروزی بزرگ نیروهای دموکراتیک سوریه

نیروهای دموکراتیک سوریه، شامل ائتلافی از نیروهای کرد و عرب، روز شنبه سیزدهم اوت توانستند بیش از دو هزار غیرنظامی‌ای که روز جمعه دوازدهم اوت، توسط جنگجویان گروه دولت اسلامی (داعش) به گروگان گرفته شده بودند، آزاد کنند…

داعش در فرار خود از شهر منبج در شمال سوریه، این غیرنظامیان را برای بهره‌برداری به عنوان “سپر انسانی” ربوده بود.

نیروهای دموکراتیک سوریه با حمله به آخرین محله‌‌ای که داعش در آن حضور داشت، شهر منبج را به طور کامل از کنترل داعش خارج کرد.

این درحالی است که اولین بار نیروهای دموکراتیک سوریه روز ششم اوت از بازپس‌گیری شهر منبج در استان حلب خبر داده بودند، اما از آن زمان تاکنون، تعداد کمی از اعضای داعش همچنان به مقاومت در این شهر ادامه می‌دادند.

روز جمعه، شرفان درویش، سخنگوی نظامی نیروهای دموکراتیک سوریه به خبرگزاری فرانسه درباره بازپس‌گیری شهر منبج گفته بود که نیروهای داعش برای فرار از آخرین محله‌‌ای که در آن حضور دارند، حدود دو هزار غیرنظامی از جمله زنان و کودکان را ربودند.

وی گفت با توجه به این که داعش از این افراد به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند، ما نمی‌توانیم آنان را هدف قرار دهیم.

نیروهای داعش به همراه گروگان‌های خود در حال فرار به سمت شهر جرابلس، یکی از پایگاه‌های داعش در چهل کیلومتری شمال منبج و در نزدیکی مرز ترکیه بودند.

به گزارش رادیو فرانسه، علاوه بر نیروهای دموکراتیک سوریه، سازمان ناظران حقوق بشر سوری نیز ربوده شدن حدود دو هزار نفر از غیرنظامیان منبج را تأیید و اعلام کرده بود که این تعداد سوار بر ۵۰۰ خودرو به سمت جرابلس برده شدند. خودروها متعلق به ساکنان شهر منبج بود و در آنها حدود صد نیروی داعش مخفی شده بودند.

بر اساس گزارش‌ سازمان ناظران حقوق بشر سوری، از ابتدای حمله برای بازپس‌گیری منبج، ۴۳۷ غیرنظامی از جمله ۱۰۵ کودک در این شهر کشته شدند.

همچنین در این حمله، سیصد عضو نیروهای دموکراتیک سوریه و بیش از هزار عضو داعش کشته شدند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا