گوناگون

واکنش مشاور موسوی و فرزند کروبی به اظهارات باهنر

اردشیر امیرارجمند: «نظام کیست؟ نظام آقای خامنه‌ای است یا مردم و قانون اساسی؟ اگر پاسخ این است که مردم و قانون اساسی پس قطعاً آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد هیچ اپوزیسیونی نیستند.

پیشنهاد محمدرضا باهنر در مورد شرایط رفع حصر رهبران «جنبش سبز» با اعتراض نزدیکان مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد مواجه شد.
اردشیر امیرارجمند در مورد جایگاه باهنر برای مطرح کردن چنین پیشنهادی گفت که: «آقای باهنر در جایگاهی نیست که بخواهد چنین کاری را انجام دهد و اساساً ایشان از چه طریقی آن را انجام داده است؟ آقای باهنر حرفی را می‌زند که قابل وارسی نیست. سؤال این است که ایشان چه جایگاهی دارند که از آقای موسوی بخواهند که ایشان در
صورت آزادی کار سیاسی را کنار بگذارند.»
مشاور ارشد میرحسین موسوی در گفت‌و‌گوی با بی بی سی فارسی تاکید کرد: «مسوول اصلی حصر است شخص آقای خامنه‌ای است و اگر کسی بخواهد در رابطه با رفع حصر مذاکره‌ای انجام دهد، آقای خامنه‌ای و مقامات ارشد حکومت هستند و نه افرادی مانند آقای باهنر.» org-z14650570063beaa7c844039535a5870cf58142335746936b15
او با انتقاد از سخنان محمدرضا باهنر گفت که عمل او انداختن تقصیر یک عمل غیرقانونی، غیر شرعی و غیر اخلاقی به گردن سه نفری است که بیش از دو هزار روز است که در زندان خانگی به سر می‌برند.
به گفته امیر ارجمند این عمل غیراخلاقی است. امیرارجمند در ادامه گفت و گوی خود در واکنش به ادعای باهنر که گفته بود محصوران اپوزیسیون نظام هستند گفت: «باید گفت ایشان اپوزیسیون اعمال غیرقانونی شما هستند.» وی تاکید کرد: «نظام کیست؟ نظام آقای خامنه‌ای است یا مردم و قانون اساسی؟ اگر پاسخ این است که مردم و قانون اساسی پس قطعاً آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد هیچ اپوزیسیونی نیستند. آنان اتفاقاً خواستار اجرای بدون منازع قانونی اساسی هستند. کسانی که اجرای قانون اساسی به این شکل را خواستار باشد می‌توانند ضدنظام و مردم باشند؟»
محمدحسین کروبی، فرزند مهدی کروبی نیز  سخنان باهنر درباره تداوم حصر را بسیار سخیف و بی ارزش دانست؛ «زیرا هیچ فرد یا نهادی نمی تواند اشخاص را از انجام کار سیاسی و یا موضع گیری سیاسی منع کند.»
به گفته محمدحسین کروبی باهنر از مطرح کردن این سخنان فقط قصد خود شیرینی برای اربابان قدرت داشته است.
او در مصاحبه با انتخاب خبر، از باهنر خواست تا به جای امر و نهی کردن به محصورین و حکم سنگین صادر کردن برای آنها حاکمیت را مجاب به دادگاهی کردن آنها کند که هر روز مقامات نظامی و امنیتی و قضایی مجبور به مواضع بی ربط و متناقض نشوند. org-z1471247916d7ff03a03a0349fabb51ba6a9f77b44f97d09d7c
آن هم در شرایطی که محصورین معترض به نتایج انتخابات سال ۸۸ ، ۶ سال بدون محاکمه در حصر به سر می برند و صدها بار از تریبون های مختلف مورد تهمت و افترا قرار گرفته اند و اجازه یک دقیقه دفاع به آنها داده نشده و این در حالی که مهدی کروبی بارها درخواست محاکمه علنی را کرده و صریحاً اعلام نموده که نتیجه رأی دادگاه را با هر ترکیبی می پذیرند.
محمدرضا باهنر دو روز پیش در گفتگوی با ایلنا گفته بود به میرحسین موسوی پیشنهاد کرده تا در صورت خودداری این رهبر جنبش سبز از اظهار نظر و موضع گیری سیاسی، از حصر خارج شود؛ البته او در ادامه این گفتگو تایید کرد که چنین پیشنهادی مورد قبول موسوی نبود. اگرچه باهنر امروز  بخشی از اظهارات خود در مصاحبه با ایلنا را تکذیب کرد.

زیتون

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا