گوناگون

اعتراف به استفاده ابزاری روسیه از خاک ایران

شانزدهم آگوست سال ٢٠١۶، بمب افکن های دوربرد تو ـ ٢٢ ام ٣ و بمب افکن های تهاجمی سو ـ ٣۴، با پرواز از فرودگاه نظامی همدان به تاسیسات  تروریستی داعش و جبهه النصره در استان های حلب، دیرالزور و ادلب حمله کردند. وزیر دفاع جمهوری اسلامی شامگاه یکشنبه با حضور در گفت‌وگوی ویژه خبری گفت: نوعی خودنمایی و بی‌معرفتی پشت اعلام خبر  استفاده روسیه از پایگاه نوژه ،  که فقط برای “سوختگیری” حضور  و در عملیات در سوریه وجود داشت…

وی در پاسخ به اینکه چرا این خبر را طرف مقابل اعلام کرد و ما خودمان اول آن را منتشر نکردیم، گفت: طبیعتا روس‌ها علاقه‌مندند نشان دهند که یک ابرقدرت و کشور اثرگذار هستند و در تمامی روندهای امنیتی منطقه و سطح جهان حضور دارند. از طرفی علاقه دارند در صحنه عملیات در سوریه خود را به عنوان یک عامل موثر مطرح کنند تا بتوانند سهم خود را در آینده و در مقابل آمریکا تامین کنند. البته نوعی خودنمایی و بی‌معرفتی پشت اعلام این خبر بوده است.

چرا حضور روسها در پایگاه نوژه اعلام شد؟

به گزارش نامه نیوز، موضوع در اختیار قراردادن پایگاه نظامی یا استفاده از یک فرودگاه و هر تعریف دیگری که برای حضور نظامیان و هواپیماهای بمب افکن روسیه در همدان وجود داشته باشد، بطور حتم تصمیم مقامات عالی نظام است. این تصمیم در روزهایی که گذشت سرو صدای فراوانی ایجاد کرد.

شاید اعلان این خبر، زنگ پایان حضور مستشاری سپاه در سوریه با وارد کردن جمهوری اسلامی به بازی توسط روسیه و آغاز رویکردهای جدید است. هشداری که هم لرزه به اندام طرفدران تکفیری ها در منطقه انداخته و هم مرکزلجستیک آنها در غرب را نگران کرده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا