گوناگون

دامنه غارت ها در ایران به فروش پارک ها رسید!

احمد حکیمی پور عضو شورای شهر با ابراز نگرانی نسبت به مسائل زیست‌محیطی تهران گفت: اخیرا پارک ۲۶ ساله ای در خیابان جردن به فروش رسیده است…
پارک باغ ایرانی,باغ ایرانی تهران,مکان های دیدنی تهران

روایت محمد حقانی، رییس کمیسیون محیط‌زیست شورای شهر از این پارک خود قصه پردردی است که دل هر شهروندی را به درد می‌آورد. وی در گفت‌وگو با «اعتماد» در تشریح روندی که تاکنون برای تخریب این باغ طی شده گفت: دو، سه هفته قبل با تماس اهالی خیابان جردن (نلسون ماندلا) مبنی بر تخریب بوستانی قدیمی در این خیابان، بازدیدی از آن داشتم. این بوستان هم از آن دست بوستان‌هایی بود که سال‌ها قبل به دلیل آنکه صاحب زمین آن مشخص نبود، از سوی شهرداری تبدیل به بوستان شده بود و یکی از بوستان‌های کم‌تعداد ولی سرسبز و زیبای منطقه یک محسوب می‌شد.

وی با ذکر اینکه این بوستان حداقل ٢۶ساله که «ارمغان» نامیده شده، در حاشیه خیابان اصلی جردن، بالاتر از ظفر و در جنوب کوچه ارمغان غربی و در شمال خیابان سعیدی واقع شده است گفت: حالا بعد از سال‌ها، گویا فردی پیدا شده و با ارایه مدارکی که صحت آن هنوز برای ما مشخص نیست، از شهرداری درخواست کرده تا زمین بوستان را به وی برگردانند و مجوز ساخت در آن را به وی بدهند.

دامنه غارتها به فروش پارکها رسید!

رسانیوز: آقایان آمده بودند معنویت مردم را ارتقا دهند و مدینه فاضله بسازند تا برای دنیا بشوند الگو. حال دیگر کار به جایی رسیده است که دارند در تهران پارک را میفروشند تا برج بسازند. باید پرسید فروشنده کیست و خریدار چه کسی؟ قطعا فروشنده شهرداری است و لابد خریدار یک یا چند تن از خودیهائی که خیلی خودی هستند!

اینها با این حجم از تجاوز و خیانت در اموال ملی میخواهند چه جوابی به ملت آیران بدهند. چرا برای یک سارق گرسنه و درمانده که آفتابه دزدی میکند تا قوت لایموتی بدست بیاورد، داغ و درفش و آره برقی برای بریدن اعضای بدن او حلال است و مشروع و قانونی. اما برای کسانی که پارک میفروشند و أنها که با بند و بست میخرند هیچ قانونی در میان نیست؟

بدیهی ست که درب بر این پایه هر گز قابلیت چرخش نخواهد داشت. برای فردا چه پاسخی دارند؟

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا