زحمتکشان

کارگران نفت و گاز گچساران: آقای وزیر! همچنان منتظر وعده‌های شما هستیم

جمعی از کارگران نفت و گاز گچساران در آستانه سفر وزیر کار دولت حسن روحانی به استان کهگیلویه و بویراحمد با انتشار نامه ای از عدم تحقق وعده‌ها مبنی بر یکسان سازی دریافتی پرسنل انتقاد کردند…

متن نامه به شرح زیر است:

آقای وزیر،به یقین نامه نماینده گچساران در خصوص عدم پیگیری حضرتعالی در جهت اجرای وعدهایتان در همایش کارگران گچسارانی در سال ۹۴ مبنی بر احداث ورزشگاه و استخر و پلی کلنیک تخصصی تأمین اجتماعی و خانه امید بازنشستگان و اقدام جهت اجرای یکسان سازی حقوق کارگران صنعت نفت گچساران را خوانده اید.

ذکر دوباره وعده هایتان به این خاطر بود که شاید فراموششان کرده اید ولی ما همچنان سخنان زیبای شما را بعنوان وزیری که جوانی خود را با مشقت کارگری در ایران ناسیونال سپری کرده و فقر و محرومیت و مشکلات کارگران را با گوشت و پوست لمس کرده را هرگز فراموش نمی کنیم.

کوتاه سخن می گویم چون نه رمقی مانده و نه امیدی؛آقای وزیر؛ یکسان سازی حقوق کارگران شرکت بهره برداری نفت وگازگچساران نه تنها اجرا نشد بلکه اجرای ناقص طرح طبقه بندی مشاغل و لحاظ نشدن مدرک تحصیلی و سابقه کار کارگران باعث دلزدگی و افسردگی چهار هزار و اندی کارگری شده که با حداقل حقوق ( حقوق پایین تر از کارگران قراردادی سایر ادارات ) رنج و زحمت اصلی استخراج یک چهارم نفت و گاز کشور را بر عهده دارند.

عدم پرداخت حق و حقوق واقعی کارگران شرکت نفت وگاز گچساران این روزها باعث افزایش خسارت های جانی و مالی در این شرکت شده است.

ما همچنان منتظر تحقق وعده های شما هستیم. ما بر آن عهد که بستیم هستیم شما هم خلف وعده نکنید امیدست دعای خیر کارگران شرکت نفت وگاز گچساران و خانواده آنها بدرقه راهتان باشد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا