گوناگون

پروژه راه آهن اردبیل سالها است که به حال خود رها شده است

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل؛ خلیل محبت‌ خواه در جلسه بررسی پروژه‌های عمرانی با حضور وزیر کشور در اردبیل اظهار کرد: راه و شهرسازی استان اردبیل پروژه‌های مشارکتی و قابل واگذاری به بخش خصوصی ندارد چرا که در این استان آزادراهی وجود ندارد که سرمایه‌گذار به دلیل جذابیت بهره‌برداری از آن بخواهد در احداث آن ورود پیدا کند…

وی بیان کرد: به هیچ‌وجه در تکمیل راه اصلی و روستایی سرمایه‌گذاری راغب نمی‌شود که برای احداث این پروژه‌ها ورود پیدا کند و ما در استان اردبیل در حوزه راه‌سازی پروژه قابل واگذاری نداریم.

وی با اشاره به اینکه پروژه راه‌آهن اردبیل سال‌ها است که به حال خود رها شده و تکمیل آن نیز در حد حرف باقی‌مانده است. در مورد تحویل داده نشدن قیر رایگان برای آسفالت راه‌های روستایی و برخی از مسیرهای اصلی بیان کرد: با مشارکت دهیاری‌ها و شوراها پیش از این با تامین قیر رایگان مورد نیاز آسفالت این مسیرها انجام می‌شود که امسال خبری از این قیر رایگان نیست.

وی در مورد احداث بیمارستان‌ها و برخی از پروژه‌ها به عنوان مجری پروژه بیان کرد: در وضعیت رکود مسکن کسی راغب نیست تا در این بخش سرمایه‌گذاری داشته باشد.

وی اهمیت راه‌اندازی خط ریلی را در کاهش استهلاک، بهینه مصرف کردن مواد سوختی و توان نیروی انسانی یادآور شد و گفت: راه‌اندازی خط ریلی می‌تواند ۵۰ درصد ترددها را سهل و هزینه سوخت را کاهش دهد که ضروری است مسؤولان مرتبط در این زمینه هر چه سریع‌تر وارد کار شوند. متاسفانه استان اردبیل فاقد آزادراه بوده و از نبود این امکان تردد و راه مواصلاتی و ارتباطی رنج می‌برد و نیاز است در این راستا مسئولان مربوطه اهتمام جدی را سرلوحه کار خود قرار دهند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا