گوناگون

صنایع ملی را دریابید!

به گزارش «پیام سندیکا» روز یکشنبه ۷ شهریور ماه در چارچوب برگزاری برنامه هفته دولت کارخانه تولید یخچال و فریزر سامسونگ، یکی از طرح هایی که با سرمایه خارجی در ایران ایجاد شده، افتتاح گردید. «پیام سندیکا» گزارش داده است که بر پایه اخبار منتشره گویا قرار است که “این طرح حدود ۳۰۰۰ کارگر را شاغل کرده و بر اساس آن ۵۰درصد از لوازم این کارخانه تولید داخلی و ۵۰ درصد مابقی از کره وارد می شود. قرار است هر سال ۱۰ درصد به توان دانش فنی تولید داخلی اضافه شود و به صورت خوشبینانه تا ۱۰ سال آینده خودکفا شویم.”…
samsung-300x300

«پیام سندیکا» اشاره می کند که: “البته آگاهان به لوازم خانگی می دانند که ۵۰ درصد فن آوری داخلی که در این کارخانه بکار گرفته می شود بیشتر بدنه سازی است و آنچه که مهم می باشد موتور و دستگاههای خنک کننده است که از کره وارد خواهد شد. همچنین هر دو سال فرم و شکل و دانش فنی جاری درتولید لوازم خانگی عوض شده و طی دهسال آینده که ما به خود کفایی برسیم فقط قادر خواهیم بود که کالای بنجلی را تولید کنیم. متاسفانه آنچه در این سرمایه گذاری فراموش شده است آمدن دانش روز به کشور است.”

“کارخانه های ارج، آزمایش، ایران پویا،…. با بیش از ۵۰۰۰ کارگر نه تنها راه اندازی و بازسازی و حمایت نشدند بلکه با همت سرمایه داران دلال به محاق تعطیلی رفته تا سامسونگ ها بتوانند صنعت بومی ما را در اختیار خود بگیرند و به عنوان یک پروژه افتتاح شوند.”

«پیام سندیکا» به درستی خطاب به مقام های مسئول دولتی می پرسند: “چه منافعی باید حفظ شود تا کارخانه های ما بسته شوند تا سامسونگ ها جایگزین آنها شوند؟ نعمت زاده وزیر صنعت باید پاسخ گوید آیا با مدیریت درست نمی شد ارج و آزمایش و ایران پویا را که اعتبار دستان کارگران ایرانی بود را احیا کرد؟”

حال باید از نیروهای سیاسی ای که زیر پرچم جبهه ملی فعالیت می کنند و مدعیان ثابت نشده ارثیه معنوی جیهه ملی به رهبری دکتر مصدق و شهید ملی دکترحسین فاطمی هستند سئوال کرد که آیا در این رابطه کلامی گفته اند و فعالیتی کرده اند و یا اینکه فقط به فکر این هستند که به هر قیمتی جای خود را در صفوف مداحان سیاست های اقتصادی و دیپلوماتیک دولت «امید و تدبیر»، حفظ کنند با این خام خیالی که “انشاء الله گربه است”!! ؟

  • اصل خبر و نقل قول ها همگی از سایت خبری سندیکای کارگران فلزکار مکانیک ( http://www.sfelezkar.com ) برداشته شده اند
Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا