گوناگون

زلزله در حزب دموکرات؛ هیلاری کنار می رود؟

دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، می گوید به زودی نتایج آزمایش‌های پزشکی خود را منتشر خواهد کرد زیرا موضوع سلامت نامزدها یک “مساله” انتخاباتی شده است…

یک سخنگوی ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون هم گفته است که نامزد دموکرات‌ها مدارک پزشکی تازه‌ای منتشر خواهد کرد.

ترامپ در واکنش به این تحول گفته است نتیجه آزمایش‌های پزشکی خود که در ظرف چند هفته اخیر انجام داده است را “با ارقام خیلی خیلی مشخص” منتشر خواهد کرد.

او به شبکه فاکس نیوز گفت: “امیدوارم که نتایج خوب باشند. فکر کنم که خوب خواهند بود. من حالم عالیه.”

ترامپ تا به حال یک گواهی از پزشک خصوصی خود منتشر کرده است که در آن آمده مشکل جسمانی جدی ندارد و در صورت پیروزی، سالم‌ترین نامزدی است که رئیس جمهور خواهد شد.

یکی از سخنگویان ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون، هم روز دوشنبه گفت که نامزد دموکرات‌ها مدارک پزشکی تازه‌ای منتشر خواهد کرد.

وی به شبکه‌ ام اس ان بی‌ سی گفت: “بیماری اعلام نشده دیگری وجود ندارد. همه‌اش ذات الریه است.”

این سخنگو گفت که نامزد دموکرات‌ها در ظرف چند روز آینده فعالیت‌ها و سفرهای انتخاباتی‌اش را از سر خواهد گرفت.
آیا کلینتون از ادامه رقابت ها کنار می رود

یک روزنامه انگلیسی با توجه به مشکل به وجود آمده در حزب دموکرات آمریکا به بررسی شرایطی پرداخت که در صورت کناره گیری «کلینتون» از ادامه رقابت های ریاست جمهوری به وجود می آید.

به گزارش مهر به نقل از دیلی تلگراف، هفته ها بود که «دونالد ترامپ» نامزد جمهوریخواهان آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری، در مورد سلامتی «هیلاری کلینتون» هشدار می داد اما کمپین انتخاباتی حزب دموکرات این موضوع را تبلیغات سوء و تلاش جمهوریخواهان برای کنار زدن دموکرات ها توصیف می کرد.

با این وجود آنچه برای کلینتون در روزهای گذشته رخ داد موجب شد تا بار دیگر نگاه ها به کلینتون و موضوع سلامتی وی دوخته شود.

همین امر موجب شده تا بحث معرفی جانشین برای هیلاری کلینتون جهت ادامه رقابت های ریاست جمهوری آمریکا مطرح شود. بر همین اساس «جو بایدن» معاون رئیس جمهور آمریکا، و «برنی ساندرز» رقیب پیشین هیلاری کلینتون، گزینه هایی هستند که از آنها برای جانشینی کلینتون نام برده می شود.

به نوشته دیلی تلگراف، انتخاب جانشین برای کلینتون تنها در صورتی امکانپذیر است که خود وی شخصا از ادامه رقابت های ریاست جمهوری کناره گیری کند.

بر همین اساس اگر کلینتون کناره گیری کند انتخاب جانشین وی بر عهده کمیته ملی دموکرات ها خواهد بود و این کمیته با رای گیری، فرد جایگزین کلینتون را انتخاب می کند.

با توجه به فرصت اندک باقی مانده تا ماه نوامبر و سوءاستفاده ترامپ از مشکل به وجود آمده در اردوگاه رقیب، حزب دموکرات در وضعیت بدی گرفتار شده است.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا