گوناگون

برکناری خاموش و بی سروصدا قائم مقام بنیاد شهید

دریافت وام پنج میلیاردی با بهره ۴ درصد از بانک دی (وابسته به بنیاد شهید) و خرید خانه میلیاردی در نیاوران…

آمد نیوز: همزمان با جنجال انتشار حقوق‌ها، وام‌ها و املاک نجومی، برخی مدیران کشور بی‌سروصدا و به بهانه قانون بازنشستگی، صندلی مدیریت خود را ترک کردند تا کسی متوجه تخلف بزرگ آن‌ها نشود.

حدود دو ماه از بازنشستگی اجباری (بخوانید برکناری محترمانه) سید حبیب‌الله حسنی، قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید می‌گذرد.

مدیری که از «سفره پهن شده غارتگری»، وام پنج میلیاردی با نرخ بهره ۴ درصد دریافت کرد تا بتواند برای خود در منطقه خوش آب‌وهوای نیاوران واقع در شمال تهران، منزلی محقر و زاهدانه تدارک ببیند. اما فردی از نهادهای امنیتی و نظارتی دم بر نیاورد که چطور فردی در سیره‌ی سیادت با لباس روحانیت و در جایگاه قائم مقام نمایندگی ولی‌فقیه به خود این اجازه را می‌دهد که با سوءاستفاده از مقام خود، از بانک زیرمجموعه تحت مدیریت خود (بانک دی) وام چند میلیاردی کم بهره دریافت کند و در محله‌ی نیاوران، برای خود خانه‌ای مجلل تدارک ببیند، اما جانبازان قطع نخاعی با حقوق ناچیز بنیاد، در منزلی استیجاری در جنوب‌شهر تهران حتی نتوانند از پس مخارج فرزندان خود بربیایند!

این سوء استفاده‌های کلان غیر موجه را چه کسی پاسخ‌گوست و اعتماد از دست رفته‌ی خانواده‌ی معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران جنگ تحمیلی هشت ساله را چه کسی و چگونه باز می‌گرداند؟

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا