گوناگون

دیدار وزیر اقتصاد با رییس صندوق بین‌المللی پول پس از دو دهه

وزیر اقتصاد ایران در دیدار با رییس صندوق بین المللی پول ضمن تشریح مولفه های اصلی اقتصاد مقاومتی به عنوان رهیافت اقتصادی دولت از تعامل موثر صندوق با ایران استقبال کرد…

به گزارش ایلنا، علی طیب نیا در حاشیه اجلاس سالانه بانک جهانی با خانم لاگارد رییس فرانسوی صندوق بین المللی پول دیدار و گفتگو کرد.

طیب نیا در این دیدار گفت: ما در چهارچوب سیاستهای اقتصاد مقاومتی به عنوان نقشه راه اقتصاد ایران در این برهه اصلاحات ساختاری و زیربنایی را شروع کرده ایم.

وزیر اقتصاد با اشاره به گزارش اخیر صندوق بین المللی پول درباره اقتصاد ایران تاکید کرد: گزارش اخیر صندوق رویکرد مثبتی به اقتصاد ایران داشته و توانسته به خوبی برخی از توفیقات دولت را ترسیم کند.

در ادامه این دیدار خانم لاگارد با ابراز خرسندی از این که پس از دو دهه با بالاترین مقام اقتصادی دولت ایران دیدار می‌کند موفقیت های دولت ایران در کنترل تورم و مقابله با آثار بحران کاهش نفت را یادآور شده و آن را قابل تحسین دانست.

رییس صندوق بین المللی پول ضمن تایید سخنان وزیر اقتصاد ایران در خصوص ریشه های تروریسم از برنامه های جدید صندوق به این منظور سخن گفت و تاکید کرد: ما در این زمینه همکاری ایران را مغتنم می شماریم.

لاگارد در ادامه افزود: در خصوص همکاری بانک های بزرگ با بانک های ایرانی مشکلات وجود دارد که من به سهم خودم تلاش میکنم با مقامات آمریکایی رایزنی کرده تا این مشکلات مرتفع و روند همکاری های بیشتر ایران با نهادهای مالی بین المللی تسریع شود.

رییس صندوق بین المللی پول همچنین در خصوص برنامه های صندوق برای آغاز دور جدیدی از همکاری ها با ایران خبر داد و گفت: ما در موضوع آموزش، انتقال تجربیات سایر کشورها و دانش فنی برنامه هایی برای همکاری با ایران داریم که ارایه خواهیم کرد.

گفتنی است این نخستین دیدار یک وزیر اقتصاد ایران پس از دو دهه با رییس صندوق بین المللی پول است. خانم لاگارد را در این دیدار معاونین و روسای کارگزاری های صندوق همراهی کردند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا