حقوق بشر

تایید حکم شش سال زندان اسماعیل عبدی

اسماعیل عبدی در تاریخ ۶ تیر ۹۴ پس از وقایع اعتراضی فرهنگیان ایران نسبت به نابسامانی های آموزش و پرورش ،به عنوان نماینده شورای هماهنگی تشکل های صنفی معلمان سراسر کشور برای شرکت در اجلاس جهانی معلمان قصد رفتن به کانادا را داشت که به شکل غیر قانونی بازداشت شد…
images

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حقوق معلم و کارگر، دبیرکل کانون صنفی معلمان که پیش از این به مدت ۱۱ ماه در بازداشت به سر می برد در دادگاه بدوی در بهمن ماه ۹۴ با ریاست قاضی صلواتی به ۶ سال زندان محکوم شده بود.
عبدی در اعتراض به حکم بازداشت غیر قانونی همزمان با هفته معلم به اعتصاب غذای نامحدود در بازداشتگاه اوین روی آورد با تشکیل کمپین های حمایتی و حمایت گسترده معلمین و فعالین مدنی بعد از گذشت ۱۶ روز با قید وثیقه ی ۳۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.
دبیر کانون صنفی معلمان به همراه وکیل خود خانم سمانه اسد خانی ابتدا در ۱۲ خرداد ۹۵ در شعبه ۳۶ تجدید نظر حضور یافت در ادامه دادرسی به جلسه ی بعدی موکول شد که دادگاه تجدید نظر در ۲۴ شهریور جلسه ی دوم خود را نیز برگزار کرد.
کیفر خواست این پرونده براساس تجمعات صنفی معلمان در ۱۰ اسفند ۹۳ و ۱۷ اردیبهشت ۹۴ بوده است .
وکلای ایشان پیمان عطار و سمانه اسدخانی همواره از قانونی بودن اعتراضات معلمان دفاع کرده اند. این حکم ۱۶ مهرماه به وکیل اسماعیل عبدی ابلاغ شده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا