گوناگون

آیا وزیر ارشاد برکنار می شود؟ مشاور روحانی: نه تایید می کنم، نه تکذیب!

به دنبال حملات شدید روحانیون قم و مشهد به وزیر ارشاد، شایعه ی «استعفا»ی علی جنتی در تهران تقویت شده است …

به دنبال حملات شدید روحانیون قم و مشهد به وزیر ارشاد بر سر موضوع برگزاری کنسرت ها، شایعه ی «استعفا»ی علی جنتی در تهران تقویت شده است. این شایعه بعد از استعفای مدیرکل ارشاد قم بر سر زبان ها افتاد، اما سخنگوی وزارت ارشاد این شایعه را تکذیب کرد.

روز گذشته اظهارات مشاور فرهنگی روحانی به این موضوع ابعاد تازه ای داد. حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی روحانی گفت: خبر استعفای وزیر ارشاد و جایگزینی خودم به جای جنتی را “نه تأیید می‌کنم و نه تکذیب”. او افزود اگر جنتی استعفا داده، رییس جمهور ابتدای هفته آن را بررسی می کند.
مشاور فرهنگی رییس جمهور در پاسخ به این سوال که گفته شده است متن استعفای آقای جنتی بر روی میز رئیس‌جمهور گذاشته شده است، اظهار داشت: قطعا اگر چنین باشد با شروع هفته به این موضوع رسیدگی می‌شود و رئیس‌جمهور نیز به تازگی از سفر بازگشته است.
مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور که با تسنیم صحبت می کرد، درخصوص احتمال جایگزینی‌اش به جای علی جنتی نیز گفت:‌ این موضوع را هم نه تایید می‌کنم و نه تکذیب.
حسام‌الدین آشنا، مشاور فرهنگی رییس جمهور و عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق است. وی از اعضای ارشاد ستاد انتخاباتی روحانی در سال ۹۲ بود و هم اینک، ریاست مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری را عهده دار است.

صبح چهارشنبه سایت «انتخاب» از افزایش احتمال استعفای وزیر ارشاد خبر داده بود. در گزارش این سایت آمده بود: طی روزهای گذشته اخبار مختلفی در مورد استعفای وزیر ارشاد منتشر شده است که البته همواره از سوی سخنگوی این وزارتخانه تکذیب شده است.
اما خبرنگار سیاسی پایگاه خبری “انتخاب” گزارش داد، احتمال استعفای جنتی در روزهای اخیر افزایش یافته است.
براساس اخبار رسیده به “انتخاب”، عصر امروز جلسه ی فوق العاده معاونین وزارت ارشاد تشکیل شده و جنتی در این جلسه، از احتمال استعفای خود سخن گفته است.
جنتی به جز انکه با معاونین خود در این زمینه مشورت کرده، موضوع احتمال استعفای خود را با برخی اعضای خانواده اش نیز مطرح کرده است.
از سوی دیگر، منابع مطلع به “انتخاب” گفته اند، یکی از دلایلی که احتمال تصمیم جنتی را تقویت کرده، عدم حضور وی در سفر اخیر رییس جمهور به تایلند بوده است؛ سفری که پیش از انجام، نام جنتی در میان همراهان رییس جمهور دیده می شده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا