ورزشی

صعود تیم جوانان ایران به یک چهارم نهایی آسیا

تیم ملی فوتبال جوانان ایران با غلبه بر یمن، به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات قهرمانی فوتبال آسیا صعود کرد. ..

به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال جوانان ایران در آخرین دیدار از مرحله گروهی مسابقات قهرمانی فوتبال آسیا در یحرین، از ساعت ۱۷ در ورزشگاه خلیفه منامه مقابل مقابل تیم ملی یمن قرار گرفت. شاگردان امیر حسین پیروانی که پیش از این دیدار دو امتیاز را از دیدار با قطر و ژاپن کسب کرده بودند، برای صعود قطعی به مرحله بعد این مسابقات باید یمن را با اختلاف دو گل شکست می‌دادند.
این دیدار سرنوشت‌ساز در در نهایت به پیروزی یک بر صفر شاگردان پیروانی ختم شد. با این نتیجه تیم ملی ایران با پنج امتیاز به عنوان تیم دوم گروه C راهی مرحله یک چهارم نهایی شد و در مرحله بعد به مصاف صدرنشین گروه D می‌رود. بازی‌های گروه D ساعت ۱۹:۳۰ آغاز خواهد شد. به احتمال زیاد ازبکستان با پیروزی مقابل چین و به عنوان صدرنشین این گروه، رقیب جوانان فوتبال ایران در مرحله بعد خواهد شد.
پس از فرصت سوزی ملی پوشان ایران در چندین صحنه، بالاخره در پایان نیمه نخست و در دقیقه ۴۵ این دیدار، ابوالفضل رزاق پور با شوتی فنی از روی ضربه ایستگاهی به دست آمده مقابل محوطه هجده قدم یمن، دروازه این تیم را باز کرد تا ایران را یک بر صفر از یمن پیش بیندازد. در نیمه دوم این دیدار، سانتر مجتبی نجاریان از سمت چپ زمین یمن با ضربه سر رضا جعفری به دیرک افقی دروازه این تیم برخورد کرد تا بازی با همان یک گل نیمه نخست به نفع ایران پیگیری شود.
در ادامه بازی یمنی‌ها که چیزی برای از دست داشتن نمی‌دیدند، دست به حملات پر دامنه روی دروازه ایران زدند و تا مرز گلزنی هم پیش رفتند اما ملی پوشان ایران به خوبی سد راه ورود توپ‌های این تیم به درون دروازه شدند. پس از این حملات، رضا شکاری در فاصله ۲۵ متری دروازه یمن و پس از مشاهده خروج سنگربان این تیم از دروازه شوت خود را به صورت چیپ زد که با فاصله اندک از دیرک افقی به بیرون رفت. پس از این نیز باز هم رضا شکاری در دقیقه ۷۵ با دروازه بان یمن تک به تک شد اما شوت محکم او را سالم دفع کرد تا بازی با حساب یک بر صفر به سود ایران تمام شود.
در صورتی که ایران بتواند در مرحله یک چهارم نهایی هم پیروز شود و به مرحله نیمه نهایی صعود کند، مجوز حضور در مسابقات جام جهانی زیر ۲۰ سال ۲۰۱۷ کره جنوبی را به دست می آورد.
در بازی دیگر این گروه نیز ژاپن و قطر ۴ امتیازی به مصاف هم رفتند که زاپن توانست این تیم را با ۳ گل شکست دهد و با هفت امتیاز به عنوان تیم صدرنشین راهی مرحله بعد شود. به این ترتیب، قطر مدافع عنوان قهرمانی این مسابقات خیلی زود و در مرحله گروهی این مسابقات کنار رفت.
تیمور، داور قرقیزستانی به همراه کمک داورانی از قرقیزستان و سریلانکا قضاوت این دیدار را بر عهده داشتند. تیم ملی ایران در این دیدار هم با لباسهای قرمز رنگ مقابل یمن با لباس‌های سفید رنگ صف آرایی کرد

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا