گوناگون

شهرداری ۵۰ هزار متر زمین، متری ۱۵۰ هزار تومان به خیریه‌ همسر قالیباف واگذار کرده است

عضو شورای شهر تهران که طی دو ماه گذشته بیشترین پیگیری‌ها را در این شورا درباره‌ی واگذاری املاک مردم به افراد خاص از سوی شهرداری انجام داده بود، در توییتر خود افشا کرده است: واگذاری ۴۹۶۰۸ متر زمین در منطقه ۲۲ به خیریه ای که همسر قالیباف عضو هیات امنای آنجاست به قیمت هر متر ۱۴۹ هزار تومان از مصادیق خدمت به شهدا!…

به گزارش کلمه،در همین باره دفتر شهردار تهران در بیانیه ای با تایید این خبر توجیه کرده است که اعضای شورای شهر تهران، به دلیل منحصر به فرد بودن این پروژه و ابعاد فرامنطقه ای آن، از ابتدا در جریان اتفاقات و روند پیشرفت آن بوده اند؛ و مصوبات متعددی جهت پیشرفت این پروژه ممتاز درمانی کشور داشته اند.

بیش از دو ماه از افشای رانت‌خواری شهرداری تهران در واگذاری املاک نجومی با قیمت‌های بسیار ناچیز به افراد خاص می‌گذرد و در این میان نه تنها دستگاه قضا هیچ برخوردی با شهرداری و شخص قالیباف نداشته است، بلکه در این میان رسانه‌هایی که پیگیر این ویژه‌خواری و فساد علنی بوده‌اند تهدید و تحدید شده و یاشار سلطانی، مدیر مسئول سایت معماری‌نیوز به اتهام انتشار گزارش سازمان بازرسی و نظارت بازداشت شده است.

رحمت‌الله حافظی، عضو شورای شهر تهران روز گذشته در این باره نیز توییت کرده است: اگر اتهام یاشار سلطانی صرفا انتشار مکاتبه سازمان بازرسی باشد، ظلمی به او شده که هنوز هم ادامه دارد. این رفتار دور از شان قوه قضاییه است.

سایت معماری‌نیوز گزارشی که سازمان بازرسی درباره‌ی فروش املاک خاص و رانت‌‌خواری شهرداری تهران را منتشر کرد. گزارشی که واکنش‌های زیادی در پی داشت اما محمدباقر قالیباف تنها به جوابی کوتاه بسنده کرد. او مدعی شد که عمل شهرداری در فروش زمین‌های مردم به مدیران و نزدیکانش قانونی بوده است.

چند روز پس از انتشار این گزارش ابتدا سایت معماری نیوز فیلتر و سپس مدیرمسئول آن، یاشار سلطانی بازداشت شد.

غلامحسین محسنی‌اژه‌ای یک روز پس از انتشار خبر بازداشت در نشست خبری خود با خبرنگاران غلامحسین محسنی‌اژه‌ای گفت که گزارش سازمان بازرسی نباید منتشر می‌شد. او البته دلیلی برای این مخفی‌کاری نیآورد و در مقابل خبرنگاری که می‌پرسید پس چرا اخبار فیش‌های نجومی باید منتشر می‌شد پاسخی نداشت.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا