گوناگون

درگیری پناهجویان کاله با ۱۰۰۰ پلیس فرانسه

وزارت کشور فرانسه اعلام کرده بود که قصد دارد از دوشنبه، ۲۴ اکتبر اردوگاه پناهجویان «کاله» معروف به «اردوگاه جنگل» در شمال این کشور را برچیند. شامگاه گذشته بیش از ۱۰۰۰ پلیس برای اجرای این دستور به کاله اعزام شدند. پناهجویان و فعالان حقوق پناهجویان در اعتراض به این اقدام دولت فرانسه اقامتگاه‌هاشان را ترک کردند و با پرتاب سنگ با پلیس فرانسه درگیر شدند. پلیس به سوی معترضان گاز اشک‌آور شلیک کرد…
درگیری پناهجویان کاله با ۱۰۰۰ پلیس فرانسه

شبکه تلویزیونی ب اف ام تی وی گزارش داده که صدها تن از معترضان در اردوگاه کاله با پلیس فرانسه درگیر شده‌اند. این درگیری‌ها همچنان به طور جسته و گریخته ادامه دارد.

۶۵۰۰ پناهجو، ۱۲۵۰ پلیس

به گزارش رادیو زمانه ، در اردوگاه کاله ۶۵۰۰ پناهجو زندگی می‌کنند. پلیس فرانسه در نظر دارد این پناهجویان را دوشنبه ۲۴ اکتبر با اتوبوس به اردوگاه‌های دیگری که در سطح کشور فرانسه پراکنده‌اند انتقال دهد.

مقامات وزارت کشور فرانسه در کاله می‌گویند بیش از ۲۵۰ فعال حقوق پناهجویان در درگیری شامگاه گذشته با پلیس فرانسه شرکت داشتند.

۱۲۵۰ پلیس فرانسه به مدت یک هفته در کاله مستقر خواهند بود و عملیات پاکسازی اردوگاه را اجرا و هدایت می‌کنند.

از سال ۲۰۱۵ در اردوگاه کاله پناهجویانی که قصد دارند به طور غیر قانونی خود را به بریتانیا برسانند در سکونت‌گاه‌های موقتی، چادر و کلبه‌هایی اقامت کرده‌اند. جمع‌آوری اردوگاه کاله شش ماه پیش از انتخابات ریاست جمهوری فرانسه به یک چالش سیاسی بدل شده است. یک مقام وزارت کشور فرانسه به شبکه تلویزیونی ب اف ام تی وی گفته است: «ما می‌دانیم که تا چه حد عملیات پاکسازی کاله چالش‌برانگیز است. قصد نداریم به هیچ‌وجه از خشونت استفاده کنیم.»

در آغاز سال جاری وزارت کشور فرانسه تلاش کرده بود در عملیاتی مشابه بخشی از اردوگاه کاله را جمع کند، اما توفیقی به دست نیاورد.

از اوایل سپتامبر سال جاری مددکارانی به اردوگاه کاله اعزام شده‌اند. آن‌ها در گفت‌و‌گو با پناهجویان تلاش می‌کنند چشم‌انداز تازه‌ای مقابل آن‌ها قرار دهند. ۶۰ اتوبوس برای انتقال پناهجویان در نظر گرفته شد. از سه‌شنبه ۲۵ اکتبر تخریب کلبه‌ها و سرپناه‌های موقتی آغاز می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا