حقوق بشر

اگر کسی با «اعدام» مخالف باشد، مستوجب ده یا شانزده سال زندان است؟

زهرا ربانی املشی، عروس مرحوم  منتظری در نامه‌ای به دادستان کل کشور درباره نرگس محمدی و حبس طولانی‌مدت صادر شده برای وی، نوشته است: دستگاه قضایی که شما هم جزئی از آن هستید خانم محمدی را مجرم معرفی نموده و به تحمل سال ها زندان محکومش کرده است چون با اعدام مخالفت کرده است. آیا دستگاه عدل و داد جمهوری اسلامی به مفهوم ده سال و ۱۶ سال آنهم برای یک مادر واقفند؟..

Afbeeldingsresultaat voor ‫نرگس محمدی در اوین‬‎

به گزارش کلمه، خانم ربانی در نامه خود با بیان اینکه «به اعتراف مسئولان کشور خود ما نیز در ایران با این همه اعدام، میزان جرم و جنایت نه تنها کاهش نیافته، بلکه بیشتر هم شده» نوشته است: شما طبق قانون به عنوان مدعی العموم باید از ویژگی عدالت برخوردار باشید چگونه می توانید خانمی مسلمان را که دغدغه انسانیت و حقوق بشری او بر همگان روشن است و اکنون در دست شما اسیر است و امکان دفاع از خود را ندارد با القابی چون “یک ضلع شوم مثلث” و “از عناصر مطرود” و “دارای پرونده با وضعیت نا مناسب” خطابش کنید؟ آیا این تهمت ها با عدالت سازگار است؟

اشاره ربانی املشی به سخنان دادستان کل کشور است که با انتقاد از نامه تعدادی از نمایندگان مجلس برای بازنگری در پرونده قضایی نرگس محمدی و حکم ۱۶ ساله‌ی صادر شده برای این فعال حقوق بشر، مدعی شده بود که این حرکت ضلع سوم یک مثلث شوم است.

منتظری، نرگس محمدی را جزو افرادی دانسته که «پرونده‌هایی دارند که از وضعیت مناسبی برخوردار نیست» و از نمایندگان خواسته بود قبل از نوشتن نامه در حمایت از عناصر به گفته او «مطرود»، وضعیت پرونده آن‌ها را بررسی کنند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا