گوناگون

از جیب هر معلم ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دزدیده شد


احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد گفت: دشمن می‌خواهد با ادامه فشار اقتصادی و با شیطنت نابکارانه، بلایی سر ما بیاورد که همان نقشه یزید نسبت به اهل بیت بود، اما مقام رهبری از ۳ سال قبل به ما طرح و راهکار ارائه دادند و مسئله اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند…

به گزارش تسنیم،خطیب جمعه مشهد گفت: تازه بعد از سه سال بازار ما پر از اجناس خارجی است، مردم و مسئولان قضیه را جدی نگرفتند و امروز شاهد هستیم که می‌گویند ۸ هزار میلیارد از ثروت این مردم را دزدیده‌اند آن هم از یک قشر ضعیف و خدمتگزار و جامعه ساز یعنی معلمان. صندوق ذخیره فرهنگیان تاسیس شد و ۵ درصد از حقوق معلمان به آن واریز شد و این صندوق الان ۲۷ شرکت دارد که یکی از آن‌ها بانک سرمایه است و در این بانک مدیرعاملش اسنادی را جعل کرد و اموال این معلمان را به حساب شخصی خود را واریز کردند و در سال ۹۳ بانک سرمایه اعلام ورشکستگی کرد. مگر چشم‌تان باز نبود که دزدید؟

علم الهدی گفت: اعضای این صندوق اکنون ۹۰۰ هزار نفر هستند. از جیب هر معلم، ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دزدیده شد. مسئله باید به همین شکل باشد؟ ۹۰ درصد تسهیلات این بانک در سال ۹۴، فقط به ۳۰ نفر داده شده است و هر کدام چندین میلیارد وام بدون وثیقه گرفته‌اند و با یک برگ کاغذ، میلیاردها تومان به یک نفر وام گرفته‌اند؛ یک معلم اگر می‌خواست ۴ میلیون وام بگیرد آخرش پشیمان می‌شد. اگر مسیر اقتصاد مقاومتی طی می‌شد مگر این اتفاق می‌افتاد؟

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا