گوناگون

نامه سیزده عضو شورای شهر به قوه قضاییه برای آزادی یاشار سلطانی؛ ما هیچ شکایتی نکرده‌ایم

بیش از دو ماه از بازداشت یاشار سلطانی به شکایت قالیباف، چمران و چند تن از اعضای شورای شهر می‌گذرد. بازداشتی که برای سرپوش نهادن به تخلفات شهرداری صورت گرفته بی آنکه شهردار تهران خود را موظف به پاسخگویی کند…
images

در همین حال امروز احمد مسجدجامعی، عضو شورای شهر تهران همراه با ۱۲ عضو دیگر شورا در نامه‌ای به رییس قوه قضاییه، اعلام کردند هیچ شکایتی از سایت معماری‌نیوز و مدیرمسئول آن یاشار سلطانی ندارند و خواستار آزادی او شدند.

این نامه را احمد مسجدجامعی، علی صابری، محمد حقانی، عبدالحسین مختاباد، احمد دنیامالی، محسن سرخو، رحمت‌اله حافظی، فاطمه دانشور، اسماعیل دوستی، محمدمهدی تندگویان، غلامرضا انصاری، محمد سالاری و ولی‌الله شجاع‌پوریان امضا کرده اند.

به گزارش کلمه، سایت معماری‌نیوز اولین سایتی بود که گزارش سازمان بازرسی درباره‌ی فروش املاک خاص و رانت‌‌خواری شهرداری تهران را منتشر کرد. گزارشی که واکنش‌های زیادی در پی داشت اما محمدباقر قالیباف تنها به جوابی کوتاه بسنده کرد. او مدعی شد که عمل شهرداری در فروش زمین‌های مردم به مدیران و نزدیکانش قانونی بوده است. چند روز پس از انتشار این گزارش ابتدا سایت معماری نیوز فیلتر و سپس مدیرمسئول آن، یاشار سلطانی بازداشت شد.

فشار به رسانه‌های افشاکننده و پیگیر این رانت‌خواری در حالی صورت می‌گیرد که هنوز هیچ خبری از بازخواست یا برخورد با شهرداری و دیگر رانت‌خواران نقش اول این پرونده اعلام نشده است و دستگاه قضایی برخورد با منتشرکنندگان این فسادها را در اولویت کاری خود قرار داده است.

به گزارش خبرآنلاین؛ در نامه اعضای شورای شهر آماده است؛

حضرت آیت‌الله آملی لاریجانی

رییس محترم قوه قضاییه

با سلام و تحیات

احتراما به استحضار می رساند پس از درج خبری در سایت معماری نیوز درباره واگذاری املاک توسط شهرداری تهران که مستند به گزارش سازمان بازرسی کل کشور بود و بازتاب گسترده ای در رسانه ها یافت، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در نامه ای به رییس محترم شورا خواستار بررسی کارشناسانه موضوع و پاسخ به اتهامات پیش آمده شدند؛ اما متعاقب انعکاس این نامه به حضرتعالی از سوی رییس محترم شورای اسلامی شهر تهران، مدیر سایت مذکور (آقای یاشار سلطانی) بازداشت شد که گفته می‌شود این بازداشت مرتبط و منبعث از نامه مزبور بوده است.

اینجانبان امضاکنندگان ذیل با اعلام اینکه از سایت مذکور و مدیریت آن شکایتی نداشته‌ایم، توجها به رویکرد نظام جمهوری اسلامی به فرهنگ نقد و نقادی و حمایت از گردش آزاد اطلاعات و رسانه‌ها، از حضرتعالی درخواست داریم دستور فرمایید نسبت به تسهیل و تسریع شرایط رفع بازداشت آقای یاشار سلطانی اقدام مقتضی مبذول گردد. همچنین از اصل موضوع، یعنی جریان واگذاری املاک توسط شهرداری تهران بررسی کامل و کارشناسانه مالی، حقوقی و قضایی به عمل آید.

در پایان لازم می دانیم از اطلاع رسانی حجت الاسلام و المسلمین منتظری، دادستان کل کشور در این خصوص قدردانی نماییم.
کلمه

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا