بین‌المللی

صدها پناهجو در آب های ساحلی لیبی کشته شدند

خبرها حاکی از کشته شدن تعداد زیادی در جریان غرق شدن دو قایق مملو از پناهجویان در نزدیکی سواحل لیبی در دریای مدیترانه است. خبرگزاری فرانسه خبر از کشته شدن ۲۳۰ نفر داده است …

خبرها حاکی از کشته شدن تعداد زیادی در جریان غرق شدن دو قایق مملو از پناهجویان در نزدیکی سواحل لیبی در دریای مدیترانه است. خبرگزاری فرانسه خبر از ۱۱۰ کشته در قایق اول و ۱۲۰ کشته در قایق دوم داده است. خبر این حادثه را کسانی که از این حادثه جان سالم به در برده‌اند اطلاع داده‌اند.

کارلوتا سامی، سخنگوی دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (UNHCR) با تایید خبر غرق شدن دو قایق در نزدیکی سواحل لیبی گفت دست کم ۲۴۰ پناهجو که در این قایق‌ها بودند مفقود شده‌اند. گفته می‌شود که مفقودشدگان شهروندان کشورهای جنوب صحرای آفریقا بوده‌اند.
کارلوتا سامی، روز پنج‌شنبه (۳ نوامبر/ ۱۳ آبان) در رم گفته است که در جریان این حادثه که روز چهارشنبه (۲ نوامبر) رخ داد، در مجموع ۳۱ نفر جان سالم به در برده و هر ۳۱ نفر به جزیره ایتالیایی لامپدوسا منتقل شده‌اند.
بر مبنای آمار سازمان ملل متحد در سال جاری میلادی (۲۰۱۶) تاکنون ۳۸۰۰ پناهجو در جریان عبور از دریای مدیترانه و رساندن خود به اروپا غرق شده‌اند. شمار کشتگان در سال ۲۰۱۵ میلادی ۳۷۷۱ نفر اعلام شده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا