ورزشی

تاسوعا؛ جریمه و هشدار جدی بابت تکرار آن !

فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا)، فدراسیون فوتبال ایران را به دلیل سر دادن شعارهای مذهبی تماشاگرانش در بازی با کره‌جنوبی جریمه کرد و بابت تکرار آن هشدار جدی داد…

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌، فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا)، تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران را بابت اتفاقات پیش آمده در دیدار با کره جنوبی جریمه کرد.

در جزئیات جریمه فیفا آمده است: فدراسیون فوتبال ایران به دلیل شعارهای مذهبی که هواداران این کشور در انتخابی جام جهانی برابر کره جنوبی سر دادند، ۴۵ هزار فرانک سوئیس جریمه شد.

فیفا همچنین به ایران بابت تکرار چنین اتفاقاتی هشدار داده است.

تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران باید در آخرین دیدار خود در دور رفت انتخابی جام جهانی برابر سوریه به میدان برود.
تیم ملی فوتبال ایران نقره داغ شد

فدراسیون بین‌المللی فوتبال فیفا بعد از بررسی اتفاقات و حواشی بازی تیم‌های ملی ایران و قطر در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸، دو بازیکن و مربی ایران را محروم کرد.

ایسنا در این گزارش نوشت ، پس از دیدار ایران برابر قطر که با پیروزی دو بر صفر تیم ملی همراه شد، فیفا با ارسال نامه ای به فدراسیون فوتبال ایران آرای صادره خود را درباره این بازی به این شرح اعلام کرد:

یکجلسه محرومیت تایید شده برای سردار آزمون
یک جلسه محرومیت تایید شده برای احسان حاج صفی
سه جلسه محرومیت تایید شده برای جواد نکونام

به سایر اعضای کادر فنی و بازیکنان شامل پژمان منتظری که نامش در گزارشهای اولیه ارسالی ناظر بازی به مقامات فیفا و ای اف سی اشاره های متعدد شده بود، محرومیتی تعلق نگرفت.

البته فدراسیون فوتبال ایران اطلاعی از نامه محرومیت‌های احتمالی ارسالی فیفا به فدراسیون فوتبال قطر در خصوص حوادث این دیدار ندارد، از این رو ضمن تاکید بر این نکته که این اطلاعیه صادر شده تنها مرجع مورد قبول فدراسیون در اطلاع رسانی احکام صادره به حساب می آید اعلام می دارد سایر اظهارنظرها در این خصوص وجاهت نداشته و پس از بررسی و تحلیلهای لازم، طی نشستی خبری با حضور مقامات فدراسیون فوتبال، اطلاعات مرتبط در اختیار رسانه های محترم قرار خواهد گرفت.

بدین ترتیب سردار آزمون و احسان حاج‌صفی دیدار دو هفته بعد تیم ملی مقابل سوریه را از دست دادند. جواد نکونام نیز نمی‌تواند در دیدارهای تیم ملی مقابل سوریه، چین و قطر روی نیمکت بنشیند.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا