گوناگون

ﺑﺎﺯاﺭ ﺳﻴﺎسی اﻧﺘﺨﺎﺑﺎﺕ ﺁﻣﺮﻳﻜﺎ ﺩاﻍ وﺩاﻍتر می شود

رسوایی ایمیلها؛ کلینتون متهم به خیانت به کشور شد\هجوم به پناهگاه‌ها از ترس ترامپ/کارزار داغ انتخابات آمریکا در ایالت‌های حساس…

مایکل کاکول، رئیس کمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان کنگره امریکا هیلاری کلینتون، نامزد ریاست جمهوری امریکا از طرف حزب دموکرات را به خاطر استفاده از سرور شخصی برای مکاتبات شغلی در زمان وزارت خارجه به خیانت به کشور متهم کرد.

به گزارش اسپوتنیک، مایکل ماکول ادعا می کند که به خاطر سهل انگاری کلینتون «کشور های دشمن امریکا» به سرور وی دسترسی پیدا کرده اند. به عقیده وی حالا این “دشمنان” دارای اطلاعات هستند وی توانند هم برای کلینتون و هم آمریکایی در حال خدمت در خارجه خطر به وجود آوردند و “این خیانت است”.

کلینتون در زمان عهده دار بودن وزاتر خارجه از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳از سرور شخصی برای مکاتباتش استفاده می کرد. جیمز کومی، مدیر اف بی آی معتقد است این سهل انگار است و جرم نیست اما با این حال اف بی آی در رابطه با یافته شدن نامه های جدید کلینتون در وسایل رایانه ای دیگر تحقیقات جدیدی را آغاز کرده است. فقط چهار روز تا انتخابات ریاست جمهوری امریکا باقی مانده و جنجال ایمیل ها و تحقیقات جدید احتمال پیروزی کلینتون را کاهش می دهد.
کارزار داغ انتخاباتی در ایالت‌های حساس

در چند روزی که به روز اصلی رای گیری در انتخابات آمریکا (سه‌شنبه) باقی مانده است، نامزدهای ریاست جمهوری دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه بر چند ایالت سرنوشت ساز تمرکز کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نظر می رسد دموکرات‌ها تلاش تازه‌ای را با هدف تشویق جوانان و سیاه پوستان به حضور گسترده در پای صندوق‌های رای آغاز کرده‌اند.

ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا را به میدان فرستاده است.

اوباما روز پنجشنبه در جکسن ویل فلوریدا، در جمع دانشجویان درباره پیامدهای به قدرت رسیدن دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواهان، هشدار داد.

او گفت: “این یک رقابت فشرده خواهد بود و شما نمی‌توانید فرض را بر پیروزی بگذارید.”

باراک اوباما افزود: “اگر در این انتخابات پیروز نشویم، تمام پیشرفت‌هایی که در ظرف هشت سال گذشته داشته‌ایم از دست خواهد رفت.”

اوباما این هفته در ایالت‌های سرنوشت ساز اوهایو و کارولینای شمالی برای خانم کلینتون کمپین کرده است.

هم اکنون رای گیری‌های زودرس در ۳۷ ایالت آمریکا در جریان است. تاکنون ۳۵ میلیون نفر رای داده‌اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس پیش بینی کرده است که حدود ۴۰ درصد مردم تا موعد اصلی انتخابات – سه شنبه (هشتم نوامبر) – رای بدهند.

گفته می‌شود که امسال تعداد رای دهندگان لاتین تبار نسبت به سال‌های گذشته افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است.

گزارش‌ها حکایت از آن دارد که در رای گیری‌های پیش از موعد، سیاه پوستان – که عمدتا از دموکرات‌ها حمایت می‌کنند و در دوره‌های قبل به طور گسترده به باراک اوباما رای دادند – تا به حال حدود ۲۰ درصد کمتر از سال ۲۰۱۲ رای داده‌اند.

کلینتون روز پنجشنبه به وینترویل ایالت کارولینای شمالی سفر کرد تا به خصوص رای دهندگان سیاه پوست را به شرکت گسترده در انتخابات دعوت کند.

به گزارش بی.بی.سی در تجمع هواداران کلینتون ابتدا یک پرستار سیاه پوست به نام می براون هیگینز که می‌گوید شرکت دونالد ترامپ در گذشته درخواست اجاره مسکن او را به خاطر نژادش رد کرده بود، سخنرانی کرد.

خانم هیگینز گفت: “هر وقت یادم می آید که آن‌ها چطور به خاطر آن که من سیاه پوست هستم به من دروغ گفتند عصبانی می‌شوم. من نمی‌توانم بدون آن که رنج ببرم این تجربه را با شما در میان بگذارم.”

روزنامه نیویورک تایمز در ماه اوت گزارش داد که شرکت ترامپ در گذشته به آفریقایی تبارها واحد مسکونی اجاره نمی داده است. بنا بر گزارش نیویورک تایمز، وزارت دادگستری آمریکا در سال ۱۹۷۳ میلادی با شکایت از شرکت ترامپ به آن سیاست تبعیض آمیز خاتمه داد.

نامزد جمهوریخواهان هم روز پنج‌شنبه کارزار انتخاباتی‌اش را در ایالت حساس کارولینای شمالی ادامه داد.

دونالد ترامپ در جمع هوادارانش در شهر کنکورد درباره کلینتون گفت: “او هیچ حقی ندارد که اصلا نامزد این انتخابات ریاست‌جمهوری باشد. شما می‌دانید. به‌هیچ وجه. ولی الآن مشکلات بزرگ‌تری دارد. اگر قرار بود برنده بشود، بحران قانونی بی‌سابقه‌ای درست می‌کرد که فعالیت دولت را فلح می‌کرد.”
هجوم به پناهگاه‌ها از ترس ترامپ

به گزارش دنیای اقتصاد، کمتر کسی می‌داند ترامپ با سیاست و اقتصاد آمریکا چه خواهد کرد. بازارهای جهانی تحت‌تاثیر خوش شانسی نامزد جنجالی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا مانده‌اند. رشد جایگاه دونالد Afbeeldingsresultaat voor ‫ترامپ‬‎ترامپ در نظرسنجی‌های مربوط به انتخابات هفته آینده باعث افت شاخص‌های بورس، ارزش دلار و نفت و رشد بهای پناهگاه‌های سرمایه شده است.

صبح چهارشنبه، همزمان با توجه معامله‌گران بازارهای مختلف به نشست کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا، طلا و فرانک سوئیس با افزایش قابل توجه تقاضا روبه‌رو شدند. اونس طلا که روزهای دوشنبه و سه‌شنبه نیز از افزایش احتمال پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات بهره برده بود، چهارشنبه تا ابتدای کانال ۱۳۰۰ دلار جهش کرد.

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا اخطار داده است که انتخابات ریاست جمهوری روز ۸ نوامبر برای آینده آمریکا  سرنوشت ساز است و دمکرات ها  همه ریشه های قومی را ترغیب کرده برای رای دادن به هیلاری کلینتون پای صندوق های رای بروند.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا