حقوق بشر

نامه جمعی از زندانیان سیاسی گوهردشت در رابطه با محدودیت علیه مریم اکبری منفرد

گروهی از زندانیان سیاسی گوهر دشت در نامه ای از درخواست مریم اکبری منفرد در دادخواهی از کشتارهای ۶۷ حمایت و فشارهای زندانبانان علیه او را محکوم کرده اند …


زندانی سیاسی، مریم اکبری منفرد، نخستین فرد از بازماندگان کشتارهای دهه ی ۶۰ است که به دادخواهی از بستگان جان باخته ی خود، علیه آمران این کشتارها شکایت رسمی تسلیم مقامات مسئول جمهوری اسلامی کرده است. او در زندان به همین دلیل تحت فشار قرار گرفته است.
زندانیان سیاسی گوهر دشت در نامه ای از درخواست مریم اکبری منفرد و دادخواهی خانواده های جان باختگان حمایت کرده اند:

واکنش ظالمانه رژیم به ندای مظلومیت و دادخواهی زندانی سیاسی مریم اکبری منفرد

چهارشنبه گذشته ضمن ملاقات مطلع شدیم که زندانی سیاسی مریم اکبری منفرد مدتی است که ممنوع الملاقات شده. سه برادر و یک خواهر مریم در دهه شصت اعدام شده اند که دو تن آنها از زندانیان سیاسی قتل عام شده در تابستان ۶۷ میباشند.
اکنون نفس دادخواهی مریم که طی نامه ها و دلنوشته هایش در این باره منتشر شده، جرم تلقی شده و رژیم فاسد در وحشت از این نامه ها، به فشار روانی و تهدید علیه او رو آورده و به دستور مقامات بالای دادستانی تلفن هفتگی و ملاقات او با همسر و بچه هایش را تا اطلاع ثانوی قطع کرده اند.
رژیم با این کار علاوه بر مریم، فرزندان کم سن و سال و همسر او را نیز زجر داده و شکنجه روانی میکند. در ضمن به بستگان ایشان گفته شده که: «مجریان اعدام ها فوت کرده اند شما چرا با این کارها آبروی اسلام را میبرید!».
در حالی که همه میدانیم اعضائ هیئت مرگ هم اکنون وقیحانه برسر کار و به جنایات خود مشغولند.
عاملان جزه‍ی قتل عام های ۶۷، چه مرده باشند و چه زنده، این جنایت علیه بشریت به پای رژیم ولایت فقیه و بنیانگزار و مقامات درجه اولش نوشته شده و ننگ تاریخی آن، به نامشان ثبت و محفوظ است و باید که منتظر محاکمه و مجازات خود باشند.
ما امضا کنندگان زیر از بند ۴ سالن ۱۲ زندان گوهردشت کرج ضمن همراهی و همدردی با مریم اکبری منفرد و حمایت از جنبش دادخواهی همه خانواده های شهدای تابستان ۶۷، توجه مجامع بین المللی و حقوق بشر و به ویژه گزارشگر ویژه حقوق بشر، سرکار خانم عاصمه جهانگیر، را به اعمال فشار بر این خانواده ها جلب میکنیم.

زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج – ۱۳ آبان ۱۳۹۵
اسامی امضاء کنندگان:
رضا اکبری منفرد
سعید شیرزاد
صالح کهندل
حسن صادقی
سعید ماسوری
شاهین ذوقی تبار
محمدعلی منصوری
خالدحردانی
علی معزی
بهنام موسیوند
جواد فولادوند
مهدی فراحی شاندیز
ابراهیم فیروزی

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا