اخبار

«صادق لاریجانی » « حسن روحانی» را به دو رویی متهم کرد

صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه رژیم گفته‌های اخیر حسن روحانی درباره برخورد با مطبوعات را افترا و توهین خوانده واو را به دورویی متهم کرده است….

لاریجانی خطاب به او گفته است: “برادر بزرگوار! شما خودتان شفاها یا کتبا با واسطه یا بی‌واسطه بارها گفته‌اید که چرا با فلان روزنامه یا فلان سایت برخورد نمی‌کنید یا نزد  رهبری گلایه می‌کنید که چرا دستگاه قضایی با فلان روزنامه برخورد نکرده است، اما وقتی در بین اهالی مطبوعات و رسانه حضور می‌یابید ندای آزادی مطبوعات سر می‌دهید”.

حسن رو حانی روز شنبه ۱۵ آبان در نمایشگاه مطبوعات تهران گفته بود: “از قلم شکسته و دهان بسته کاری ساخته نیست.‏ نباید با بهانه‌های واهی، قلم‌ها را شکسته و دهان‌ها را ببندیم.”

لاریجانی امروز گفت که خطاب حسن روحانی به دستگاه قضایی بوده اما تاکید کرد: “ما به هیچ کدام از این سخنان کاری نداریم و راه  خود را می‌رویم”.

رئیس قوه قضاییه حکومت« اسلامی» گفته مایه تعجب است “کسانی که چنین افتراها و اهانت‌هایی را به قوه قضاییه روا می‌دارند، مدام هم دم از اخلاق و اسلام می‌زنند. این گونه افتراها و توهین‌ها با کدام اخلاق و اسلام، سازگار است؟ اینگونه افتراها به قوه قضاییه و تضعیف دستگاه قضایی به سود چه کسی است؟”

[کشور ما ایران یکی از بزرگترین زندان‌های روزنامه‌نگاران در جهان است و این کشور در میان ۱۸۰ کشور رتبه ۱۶۹ را از حیث آزادی بیان دارد. سازمان گزارشگران بدون مرز حسن روحانی را متهم می‌کند که به وعده‌هایش درباره تامین آزادی بیان و مطبوعات عمل نکرده است.استمرار جو امنیتی در دوران روحانی باعث شده که رسانه‌ها در سراشیبی سقوط و از دست دادن تیراژ و مخاطب با سرعت حرکت کنند و روزنامه‌نگاران نیز در این وانفسا نسبت به آینده شغلی خود نگران و مشوش باشند.

سران رژیم ولایت فقیه از همان اولین سال های حاکمیت خویش به عیان و آشکار اعلام کرده اند که در سیستم فکری آنان دموکراسی و حقوق بشر محلی از اعراب ندارد. آنان با استدلال به « نظام» قرون وسطایی و قوانین واپسگرا، بر روی دموکراسی خواهان شمشیر کشیدند. ماهیت و عملکرد قوه قضائیه رژیم  را می توان در  بی اعتنایی کامل به حقوق متهمان، فساد عمیق و در مجموع حاکم بودن گروهی تبهکار بر امر قضا در کشور که تنها وظیفه شان حفظ شرایط کنونی است، خلاصه کرد].

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا