ورزشی

تیم ملی شمشیربازی ایران قهرمان جهان شد

تیم ملی شمشیربازی سابر ایران که برای نخستین بار به فینال جام جهانی در سنگال راه یافته بود در این دیدار مقابل ایتالیا یکی از قدرت‌های جهان قرار گرفت و توانست با پیروزی در این مسابقه برای نخستین‌بار در تاریخ شمشیربازی ایران مدال طلا را در جهان از آن خود کند…

به گزارش تابناک، تیم ملی ایران در بخش تیمی جام جهانی شمشیربازی در سنگال برای نخستین بار راهی فینال شد و در پایان با نتیجه ۴۵ بر ۳۹ برابر ایتالیا به پیروزی رسید و بر سکوی قهرمانی ایستاد و صاحب گردن آویز طلا شد.

تیم ملی ایران در نخستین دیدار خود در این مسابقات با نتیجه ۴۵ بر ۲۲ ژاپن را شکست داد و در ادامه آمریکا، تیم اول رنکینگ جهانی را با نتیجه ۴۵ بر ۴۴ از پیش رو برداشت. مجتبی عابدینی در دیدار برابر آمریکا مقابل هومر قرار گرفت و با شکست این شمشیرباز انتقام شکست خود در المپیک ریو را از وی گرفت.

ملی‌پوشان ایران برای رسیدن به فینال در مرحله نیمه نهایی مقابل کره جنوبی، قهرمان بخش تیمی المپیک لندن قرار گرفتند و با برتری ۴۵ بر ۳۴ برابر این تیم فینالیست شدند. عابدینی در این دیدار مقابل کیم از کره جنوبی به برتری رسید. عابدینی در دیدار رده‌بندی المیک ریو برابر این شمشیرباز کره‌ای شکست خورده بود.

این برای نخستین بار در تاریخ شمشیربازی ایران است که تیم سابر ایران به فینال جام جهانی راه پیدا کرده و به مقام قهرمانی دست یافته است.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا