گوناگون

نظر «خامنه ای» ادامه حصر است، رایزنی ها بی نتیجه است !

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در ارتباط با ادامه حصر خانگی رهبران معترضان به انتخابات ۱۳۸۸ گفت: “چون نظر مقام رهبری بر ادامه حصر است سایر مقامات به این موضوع وارد نمی‌شوند.”..
Afbeeldingsresultaat voor ‫موسوی و کروبی و رهنورد‬‎

آقای مطهری امروز چهارشنبه ۱۹ آبان، در جریان یک نشست خبری در نمایشگاه مطبوعات تهران افزود: “روحانی هم فعالیت‌هایی داشته است در زمینه رفع حصر، چند بار با رهبری صحبت‌هایی کردند و یا حتی ممنوع‌التصویری. اگرچه بنده معتقدم از همان ابتدا باید قوی‌تر عمل می‌کرد.”

نایب رئیس مجلس دهم در عین حال با ذکر اینکه روحانی در رایزنی های خود بر سر موضوع این موضوعات “یک مقدار منفعل عمل کرده” اظهار داشت: “این نقدی است که به ایشان وارد است.”

یکی از شعارهای انتخاباتی حسن روحانی، ایجاد زمینه برای آزادی رهبران جنبش سبز از حصر خانگی بود اما مقام‌های دولت یازدهم می‌گویند تحقق این موضوع در اختیار آنان نبوده است. میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد، از بهمن ۱۳۸۹ در حصر خانگی قرار دارند.

این نخستین بار نیست که علی مطهری در مورد نظر رهبر حکومت اسلامی  بر ادامه حصر خانگی معترضان به انتخابات ۱۳۸۸ سخن می گوید. وی در تیرماه ۱۳۹۳ هم گفته بود که  خامنه‌ای در پاسخ به درخواست این نماینده در مورد رفع حصر از میرحسین موسوی و مهدی کروبی یا محاکمه قضایی آنان، با هر دو درخواست مخالفت کرده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا