گوناگون

سوریه؛ جام زهر دیگر برای رژیم «فقها»

خبرگزاری آناتولی: به گزارش خبرگزاری «ایرنا»، اجساد ده تن دیگر از جنگجویان وابسته به سپاه پاسداران رژیم که به تازگی در درگیری‌های اخیر سوریه کشته شده بودند روز پنج شننبه در قم به خاک سپرده شدند…

هفته گذشته نیز اجساد شش تن از جنگجویان وابسته به سپاه پاسداران ایران که در درگیری‌های اخیر سوریه کشته شده در قم به خاک سپرده شدند و این در حالی است که ماه گذشته میلادی اجساد پنج تن در همین شهر به خاک سپرده شدند.

طی چند روز گذشته سردار ذاکر حیدری به عنوان یکی از اعضای «مدافعین حرم» ۳۰ اکتبر در منطقه جنگی حلب و سردار غلامرضا سمایی یک تن از سرداران سپاه پاسداران رژیم نیز در سوریه کشته شده اند.

گفتنی است در ماه های اخیر، سردار داریوش درستی عضو سپاه پاسداران رژیم در استان حماء سوریه، سردار احمد غلامی از فرماندهان باسابقه و ارشد سپاه در حلب و سرهنگ سید علی منصوری و ستوان دوم مهدی نظری دو فرمانده دیگر سپاه پاسداران ایران در درگیری های شمال سوریه کشته شده اند.

تاکنون حدود بیش از ۱۳۰۰ تن از افراد وابسته به سپاه پاسداران ایران در سوریه کشته شده اند. بیش از پنجاه درصد این افراد افغان‌ها و پاکستانی‌های مقیم ایران هستند که در قالب لشکر «فاطمیون» و تیپ «زنبیون» توسط سپاه پاسداران، سازماندهی، تجهیز، به سوریه اعزام، و پس از کشته شدن در این کشور، اجساد همگی آنها در ایران به خاک سپرده می شود.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا