گوناگون

بیانیه ی برنی سندرز درباره ی پیروزی ترامپ

برنی سندرز، کاندیدای پیشین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از حزب دمکرات، به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری جدید ایالات متحده پیشنهاد داد تا به سود طبقه کارگر آمریکا همکاری کنند …
به گزارش زمانه، برنی سندرز یکی از کاندیداهای حزب دمکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود که با مواضع چپ نظر بسیاری از جوانان را جلب کرده بود.
سناتور سندرز در بیانیه تازه‌ای که پس از انتخاب دونالد ترامپ به‌عنوان رئیس جمهوری آمریکا منتشر کرده گفته است ترامپ رگ خواب طبقه متوسط ناراضی و فروریخته را به‌دست آورد، طبقه‌ای که از «بنیان اقتصاد، سیاست و رسانه‌های موجود» خسته شده‌اند.
سندرز در این بیانیه گفته است اگر ترامپ «در پیشبرد سیاست بهبود زندگی خانواده‌های کارگری جدی باشد من و دیگر نیروهای پیشرو آماده‌ایم با او همکاری کنیم.»
سندرز افزوده است اما اگر ترامپ بخواهد «سیاست نژادپرستانه، ضدزن، خارجی‌ستیز و مخالف با محیط زیست را در پیش گیرد ما با آن به‌شدت مخالفت خواهیم کرد.»
برنی سندرز در رقابت‌های مقدماتی با هیلاری کلینتون در حزب دمکرات، موضع‌گیری‌های تندی علیه کلینتون داشت. او به دلیل طرح شعارهای مدنی و تأکید بر حق بیمه درمانی و اجتماعی برای همه، رأی میلیون‌ها نفر به ویژه جوانان آمریکایی را پشت سر خود داشت اما در رقابت با کلینتون در کارزار انتخاباتی شکست خورد و کنار رفت. سندرز بعد اعلام کرد که هر کاری بتواند و در عهده‌اش باشد، برای رئیس جمهور شدن هیلاری کلینتون انجام می‌دهد. این اظهار نظر سندرز معطوف به لزوم پیشگیری از پیروزی دونالد ترامپ، نامزد جنجالی حزب جمهوری‌خواه بود. ترامپ در آن زمان در واکنش به سخنان سندرز، او را متهم کرد به این‌که خودش را به کلینتون فروخته است.
در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دونالد ترامپ توانست با ۲۸۹ رأی الکترال در برابر ۲۱۸ رأی الکترال هیلاری کلینتون پیروز شود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا