زحمتکشان

فراخوان به شرکت در تظاهرات کارگری ۲۵ آبان در برابر مجلس

سندیکای کارگران شرکت واحد اعلام کرد، کارگران این شرکت روز ۲۵ آبان برای جلو گیری از تغییرات ضدکارگری در قانون کار و ادغام بخش درمان بیمه تامین اجتماعی با بیمه سلامت مقابل مجلس حضور خواهند یآفت
سندیکای کارگران شرکت واحد با انتشار بیانیه ای اعلام کرد، کارگران شرکت واحد روز ۲۵ آبان ساعت ده صبح برای جلو گیری از تغییرات ضدکارگری در قانون کار و ادغام بخش درمان بیمه تامین اجتماعی با بیمه سلامت مقابل مجلس اعتراض خود را فریاد می زنند.
متن این اطلاعیه را در زیر می خوانید:

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه از کارگران و رانندگان شریف و زحمتکش شرکت واحد اتوبوسرانی تهران دعوت می کند ۲۵ آبان ساعت ۱۰ صبح با لباس فرم برای جلو گیری از تصویب لایحه باصطلاح (اصلاح قانون کار) که دولت به مجلس ارسال کرده است مقابل مجلس حضور یافته و هم صدا با سایر کارگران سراسر کشور اعتراضات مان را فریاد بزنیم.

دولت مصم است دارایی ها و اندوخته های کارگران در سازمان تامین اجتماعی که حاصل سال ها تلاش و خون دل این قشر زحمتکش جامعه بوده است را با ترفند به اسم تجمیع بخش درمان سازمان تامین اجتماعی و بیمه سلامت تصاحب کند. همچنین قصد دارد با حذف و تغییر بسیاری از مواد حمایتی قانون کار شرایط را بیش از پیش برای کارگران سخت تر و سود و منافع سرمایه گذاران را از جیب کارگران تامین و تضمین نماید و متاسفانه تعدادی از نمایندگان مجلس نیز در تضییع حقوق کارگران با دولت همراه شده اند.

همکاران، لازم و ضروی است از حداقل های ناچیزمان که حاصل رنج ها و تلاش های کارگران در دهه های گذشته بوده است حفظ و حراست کنیم و دولت و نمایندگان مجلس باید بدانند؛ کارگران و مزدبگیران جامعه در برابر تهاجم و دست اندازی به حداقل داشته های خود سکوت نخواهند کرد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا