گوناگون

«لیست هفتاد نفره‌ی بازداشتی‌ها» چه کسانی هستند؟

سازمان اطلاعات سپاه پاسداران با همکاری «شورای امنیت کشور» در نظر دارد طی پروژه‌ای محرمانه، بازداشت‌های گسترده را سه/ چهار ماه پیش از مهندسی انتخابات  سال ۱۳۹۶ آغاز کند. اخبار مربوط به این بازداشت‌ها اکنون رسانه‌ای نشده و تنها مقامات ارشد امنیتی از آن مطلع هستند…

محمود علوی، وزیر اطلاعات در کنار حسن روحانی - آرشیو

انتخابات ۹۶ ؛ افشای برنامه اطلاعات سپاه

آمدنیوز: موج گسترده‌ی بازداشت‌ها در ایران پیش از انتخابات آغاز می‌شود/ «لیست هفتاد نفره‌ی بازداشتی‌ها» چه کسانی هستند؟

بر اساس اطلاع منابع خبری «آمدنیوز»، از شهریورماه گذشته، روزانه لیست فعالان سیاسی شناخته‌ شده‌ به «شورای امنیت کشور» ارائه و در خصوص افراد جدید یا جایگزین در این لیست تصمیم‌گیری می‌شود. «منع کردن  احمدی‌نژاد از ورود به انتخابات  ۹۶ توسط سید علی خامنه ای»، «انتخاب ترامپ به ریاست‌جمهوری آمریکا» و «اعلام قطعی کاندیداتوری حسن روحانی برای حضور در انتخابات ۹۶» سه پیش‌شرطی است که این پروژه اجرا شود؛ پیش‌شرط‌ هایی که تا کنون دو مورد از آن محقق شده و تنها «اعلام قطعی کاندیداتوری حسن روحانی» باقی مانده است.
پس از اعلام انصراف احمدی‌نژاد از ورود به انتخابات ۹۶، اطلاعات سپاه به شکل گستره، «شنود غیرقانونی» و «شنود جی پی اس» کلیه محکومان امنیتی ٨٨ را آغاز کرده، بلکه از طریق شنود تلفن‌ها و کنترل و نظارت شبکه‌های اجتماعی آنان بتواند به دلایل محکمه پسندی برای بازداشت‌های پیش رو دست یابد.
بر اساس اظهارات «یک مقام ارشد امنیتی» به منابع خبری «آمدنیوز»، لیست فعالین سیاسی که قرار است سه ماه پیش از انتخابات بازداشت شوند، «هفتاد نفر» را در خود جای داده و بر اساس تصمیمات «سازمان اطلاعات سپاه» و «شورای امنیت کشور»، قرار است تمامی «سران اصلاح‌طلب» پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ بازداشت شوند. هم‌چنین قرار است سران و تئوریسین‌های موثر اصلاح‌طلب که از سال ٨٨ نیز دارای پرونده می‌باشند، در این پروژه تحت بازداشت قرار گیرند.
در این لیست افرادی هم‌چون غلام‌حسین کرباسچی، هدایت‌الله آقایی، هنگامه شهیدی، کاشفی، جلایی‌پور، صفایی فراهانی، قوچانی، محمدرضا نعیمی‌پور، آذر منصوری، حسین مرعشی، علی شکوری‌راد، محمدرضا خاتمی، محمدحسین کروبی و … قرار دارند. بر اساس این تصمیم، تنها چند ماه مانده به انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۶، «سیدمحمد خاتمی» نیز در حصر نیمه رسمی قرار خواهد گرفت.
«ادعای این منبع امنیتی» حاکی از آن است که «تیم‌هایی چند نفره توسط سازمان اطلاعات سپاه شناسایی شده که با سفرهای متعدد به یکی از کشورهای عربی، آموزش براندازی جمهوری اسلامی را دیده‌اند». وی مدعی شده، «انتخابات سال ۹۶ سخت‌تر و خطرناک‌تر از انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸ برگزار خواهد شد». او می‌گوید: «در انتخابات ۸۸، مردم پس از انتخابات اعتراض کردند، اما در انتخابات ۹۶ ممکن است مردم پیش از انتخابات به خیابان‌ها بیایند.»
بر اساس استدلال مقام‌های امنیت رژیم، یکی از دلایل بازداشت این «لیست هفتاد نفره» قبل از انتخابات آن است که مردم نتوانند در انتخابات سال ۹۶ به توصیه سران شناخته شده اصلاح‌طلب عمل کنند .

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا