گوناگون

واکنش خامنه‌ای؛ برای نتیجه انتخابات آمریکا نه عزا می‌گیریم و نه شادی می‌کنیم

خامنه‌ای، رهبر رژیم«فقها» در اولین واکنش به انتخاب دونالد ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا گفته است.که «بر خلاف عده‌ای که در دنیا برای نتیجه انتخابات آمریکا عزا گرفته‌اند یا عده دیگری که شادی می‌کنند، ما نه عزا می‌گیریم و نه شادی می‌کنیم»…

به گزارش ایسنا، رهبر حکومت اسلامی در این سخنرانی که در تهران و به فاصله یک هفته پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا انجام شده، گفته است: «بنده هیچ قضاوتی درباره‌ انتخابات آمریکا ندارم. آن حزب و این حزب، هرکسی آمد فقط شر رساند. یکی تحریم کرد، یکی به هواپیمای مسافربری و یکی به سکوی نفتی حمله کرد. ما نگرانی نداریم و برای مقابله با هر حادثه‌ محتمل آماده‌ایم».
در حالی که فوری ترین و مهمترین پیامد انتخاب آقای ترامپ برای ایران می تواند احتمال اجرا شدن دیدگاه منفی او درباره توافق برجام از بازبینی یا لغو آن باشد،  خامنه ای در اظهارات امروز واکنشی مستقیم به این موضوع نشان نداده است.
خامنه ای چند روز پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفته بود که در میان کاندیداهای اصلی «یک زن و یک مرد است» و «آن مردی که صریح تر گفت بیشتر مورد توجه مردم آمریکا قرار گرفت»

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا