حقوق بشر

چاقو خوردن زندانی سیاسی امیر امیرقلی در زندان

«صبح روز چهارشنبه ۲۶ آبان ماه حدود ساعت دو نیم بامداد زندانی سیاسی امیر امیرقلی مورد حمله با چاقو قرار گرفت. این حمله از طرف یک زندانی سومالیایی که از طرف مسولین زندان حمایت می شود ٫صورت گرفت و صورت این زندانی سیاسی بشدت مجروح شد…
95b8e521c4ee537d00178d79cf6c391a_xl

گفتنی است که این حمله ساختگی بوده و به علت حمایت و پشتیبانی این زندانی سیاسی از زندانیان سیاسی در حال اعتصاب غذا بوده است.

بنا به گزارشات حتی با وجود دوربینهای مدار بسته ومطلع شدن مسئولین زندان به وضعیت این زندانی سیاسی تا صبح هیچگونه رسیدگی به عمل نیامد و پس از آن نیز رسیدگی مناسب انجام نشده است.

خانواده این زندانی سیاسی هنگام ملاقات با وی از وضعیت وی مطلع شده و بدلیل نگرانی نزد حاجیلو دادیار ناظر زندان رفته و خواهان رسیدگی به این جریان و انتقال وی به محلی امن شده و خواهان تضمین امنیت جانی وی شدند .بنا به گزارشات تهدید حمله مجدد به این زندانی سیاسی همچنان وجود دارد.

امیر امیرقلی اعلام کرده است که به دلیل روند بی قانونی و و ضوح صوری بودن این جریان از این تاریخ تا زمان پاسخگویی مسئولین در این خصوص دست به اعتصاب غذا خواهد زد.

خانواده این زندانی سیاسی بشدت در این خصوص ابراز نگرانی می کنند.

شایان ذکر است که امیر امیرقلی، فعال سیاسی، از روز شنبه ۲۱ فروردین‌ماه سال جاری در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرائم و شرایط نامناسب زندان دست به اعتصاب غذا زد و پس از ۱۸ روز، در روز چهارشنبه ۸ اردیبهشت ‌ماه، بنا به درخواست فعالین سیاسی و مدنی، به اعتصاب غذای خود پایان داد.

امیر امیرقلی، فعال حقوق کودک، به دلیل حمایت از مردم «کوبانی» در تاریخ ۱۰ آذرماه سال ۱۳۹۳ بازداشت و در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی محاکمه شد. وی در دادگاه اولیه به اتهامات انتسابی «توهین به مقدسات»، «توهین به رهبری»، «اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت ملی»، «اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات» و «تبلیغ علیه نظام»، به ۱۹ سال و شش‌ماه زندان محکوم شد.

این زندانی سیاسی پیش‌تر در سال ۸۷ به دلیل فعالیت‌های دانشجویی بازداشت و از دانشگاه اخراج شد.»
دانشجو آنلاین

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا