گوناگون

ناآرامی در منطقه به سود کیست؟ گره کوری به نام داعش!

پنتاگون در انتظار ژنرالی که حکومت ایران را تهدیدی بالاتر از داعش می‌داند.متیس پیشتر گفته بود: در نظر من داعش چیزی بیش از بهانه‌ای برای این که حکومت ایران به سوء رفتار خود ادامه دهد نیست. حکومت ایران دشمن داعش نیست. آنها از ناآرامی در منطقه که داعش می‌آفریند خیلی سود می‌برند…

دونالد ترامپ ژنرال بازنشسته ارتش را کاندیدای وزارت دفاع در کابینه آتی خود معرفی کرد. به گزارش سی‌ان‌ان، دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا گفته است که جیمز متیس گزینه مناسبی برای سمت وزارت دفاع آمریکا است.

رئیس جمهور منتخب آمریکا در توئیتی نوشت: ژنرال جیمز متیس که برای وزارت دفاع در نظر گرفته شده است، در دیداری که با او داشتم بسیار تاثیرگذار بود. یک ژنرال واقعی.

جیمز متیس ارتشبد بازنشسته نیروی تفنگداران دریایی است که از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ به عنوان یازدهمین فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا مشغول فعالیت بود. پیش از آن که باراک اوباما در سال ۲۰۱۰ وی را جانشین دیوید پترائوس سازد، متیس فرماندهی یگان نیروهای مشترک آمریکا و به طور هم‌زمان فرماندهی متحد تحول نظامی ناتو را به عهده داشت.

متیس دانش‌آموخته مدرسه جنگ‌افزار سپاه تفنگداران دریایی آمریکا، کالج کارکنان و فرماندهی سپاه تفنگداران آمریکا و کالج ملی جنگ است.

وی رویکردی ضد جمهوری اسلامی داشته و معتقد است حکومت ملاها بالاتر از داعش، تهدید کنندهٔ اصلی پایداری خاورمیانه است.

متیس پیشتر گفته بود: در نظر من داعش چیزی بیش از بهانه‌ای برای این که حکومت ایران به سوء رفتار خود ادامه دهد نیست. حکومت ایران دشمن داعش نیست. آنها از ناآرامی در منطقه که داعش می‌آفریند خیلی سود می‌برند.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا