زنان

ورود کارآگاهان زن به پرونده‌های مربوط به زنان

رئیس پلیس آگاهی تهران اعلام کرده که از کارآگاهان زن در بدنه پلیس آگاهی استفاده می‌شود.به گزارش مهر، محمدرضا مقیمی یکی از مسئولین سپاه در خصوص استفاده از کارآگاهان زن در پرونده ها، گفت: اخیرا آزمون کارآگاهان را برگزار کردیم و قسمت عمده ای از شرکت کنندگان را زنان تشکیل می دهند…

وی با بیان اینکه در منابع انسانی پلیس علاوه بر کارآگاه، کارآگاه یار نیز وجود دارد، افزود: نقش اصلی کارآگاه یار کمک به کارآگاهان است که عمده آنان را نیز پلیس ها تشکیل می دهند.

رئیس پلیس آگاهی افزود: پلیس کشف جرائم  که تشخیص هویت هستند را اغلب خانم هایی تشکیل می دهند که تحصیلات عالی دارند و به بررسی صحنه جرم هم آشنایی لازم را دارند.

سردار مقیمی در خصوص جزئیات و نحوه کار کارآگاهان زن گفت: در پرونده هایی که مال باخته و یا مقتول زن باشند، کارآگاهان زن در صحنه حضور یافته و نسبت به تشکیل پرونده اقدام می کنند.این پرونده ها از لحاظ طبقه بندی  برای کارآگاهان زن دسترس پذیر است.

وی افزود: در پرونده هایی که اتفاقی برای یک خانوم افتاده و فرد تمایل به افشای آن ندارد، کارآگاهان زن ورود کرده و ابعاد مختلف پرونده را بررسی می کنند به همین منظور پرونده هایی داشتیم که اطرافیان خانم متوجه جزئیات پرونده وی نشدند. در برخی از پرونده ها پیگیری مجرم را کارآگاه آقا برعهده گرفته و ابعاد دیگر به ویژه بررسی ابعاد تحقیقی برعهده کارآگاه زن قرار می گیرد.

رئیس پلیس آگاهی تهران همچنین در خصوص تفاوت آمار قتل با سلاح سرد گفت: در قتل هایی که به صورت تصادفی رخ می دهد، پیش بینی قبلی وجود ندارد و تا لحظه قبل از وقوع، فرد برنامه ای برای استفاده از سلاح ندارد ولی متاسفانه چون سلاح در جیب بسیاری از جوانان وجود دارد، بر اساس هیجانات موجود اقدام به استفاده از سلاح می کنند.

مقیمی افزود: متاسفانه بسیاری از جوانان ما سلاح سرد با خود حمل می کنند که این موضوع از لحاظ آسیب شناسی نیاز به بررسی دارد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا