گوناگون

۸۰درصد حقوق‌بگیران زیر خط فقر هستند

جهت‌گیریهای اقتصادی دولت به‌سمت اقشار ثروتمند جامعه است و به مسائل اصلی کشور توجه ندارد، امروز ۸۰درصد حقوق‌بگیران زیر خط فقر هستند و ۷میلیون خانوار در پرداخت اجاره مشکل دارند…
Afbeeldingsresultaat voor ‫فقر‬‎

ابراهیم رزاقی در گفتگو با خبرگزاری تسنیم گفت: وقتی فقر و بیکاری بیشتر می‌شود، ناامیدی مردم بیشتر می‌شود، البته مردم نمی‌دانند که سیاستهای مختلف اقتصادی از جانب دولتها دنبال می‌شود اما نتایج این سیاستها در یک چارچوب کلی دیده می‌شود.

وی افزود، دولتهای مختلف در جمهوری اسلامی در حوزه اقتصاد سیاستهای لیبرالی را در پیش گرفته‌اند،‌ دولت یازدهم نیز با توجه به رویکردها و مدیرانی که در بخشهای مختلف به کار گرفته است همین سیاستها را دنبال کرده است. نکته مهم در خصوص این سیاستها این است که کشور هیچ وقت از اجرای این سیاستها نتیجه مطلوبی دریافت نکرده است.

رزاقی ادامه داد: تجربه سالهای گذشته نشان می‌دهد پیگیری سیاستهای اقتصاد لیبرالی نه‌تنها برای ما رهگشا نیست، بلکه کشور را با چالشهای مختلف از جمله فقر و بیکاری روبه‌رو کرده است. دولتها نیز در دوره‌های مختلف برای سرپوش گذاشتن روی ناکارآمدی این سیاستها توجه مردم را به موضوعات دیگر جلب کرده‌اند.

,d گفت: با توجه به روند موجود در اقتصاد کشور، این نگرانی وجود دارد که ۱۲ میلیون بیکار و ۳۰ میلیون فقیر نسبت به آینده کشور بدبین شوند، حتی ممکن است در آینده منجر به اعتراض از سوی مردم شود و آقای رئیس جمهور باید در این خصوص پاسخگو باشد.

وی افزود، امروز ۸۰درصد حقوق بگیران زیر خط فقر هستند و ۶ تا ۷میلیون خانوار مشکل در پرداخت اجاره دارند،‌ به نظر می‌آید مشکلات این دسته از اقشار مردم جزو مسائل اساسی کشور است که دولتها باید در جهت رفع آنها تلاش کنند.

این اقتصاددان با اشاره به حواشی ایجاد شده برای لغو یک سخنرانی، تأکید کرد، این صحبتها برای این است که فضای کشور تحت تأثیر قرار گیرد.

رزاقی با اشاره به شعارهای زمان انقلاب گفت:  “انقلاب ما انقلاب کوخ‌نشینان است”، اما باید پرسید رویکرد دولت نسبت به این افراد چیست؟ به نظر می‌رسد رویکردها و سیاستهای اقتصادی دولت بیشتر به‌سمت ثروتمندان جهت داده می‌شود.

رزاقی ادامه داد: به نظر می‌رسد احتیاج به یک انقلاب در عرصه مدیریتی کشور داریم، چراکه برخی مدیران کنونی توان رفع مشکلات اساسی مردم را ندارند.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا